Chcete vědět, jak vznikal muzikál Tick, Tick…BOOM! ?

Přichází nová divadelní sezona  a s ní se vrací i Tick, Tick…BOOM!. Muzikál Jonathana Larsona, divadelním fanouškům známého především rockovým muzikálem RENT, měl premiéru 15.2.2018 v Divadle Na Prádle. V této sezoně ho můžete vidět již 24.9. a 9.10., vždy v 19 hodin.

Tick, Tick…BOOM! je autobiografickým dílem autora, černá komedie věnovaná životním úskalím tří přátel – třicátníků. Jon (Tomáš Vaněk) má za týden 30. narozeniny, což je pro něj doslova katastrofická představa, protože neměl by třicetiletý člověk mít rodinné zázemí, stabilní příjem, jednoduše řečeno, pořádek v životě? Všichni jeho vrstevníci mají svatby a pracují v obrovských firmách, bydlí v luxusních bytech s myčkou nádobí a každé ráno pijí předražené kafe, aby se pak celý den udrželi v top kondici a energickém nasazení. No a pak je tu on, který pracuje v bistru, energii si doplňuje koláčky Twinkies a dnem i nocí píše nadějné muzikály. Nadějným skladatelem je však už tak dlouho, že ho ta naděje již pomalu ale jistě opouští. A aby toho nebylo málo, jeho přítelkyně Susan (Lucia Jagerčíková) začíná nenápadně, leč velmi důrazně, naznačovat, že se chce z New Yorku odstěhovat do Nové Anglie, kde by se ráda usadila a založila si s ním rodinu. A jeho nejlepší kamarád Michael (Peter Pecha), který si buduje kariéru v nadnárodní firmě, ho už taky začíná přesvědčovat, že taková práce by byla pro jeho kreativního ducha pravděpodobně schůdnějším, ale hlavně racionálnějším a ekonomičtějším řešením. Jon však odmítá poslouchat okolí a všechnu energii vkládá do workshopu svého nejnovějšího muzikálu Superbia. Jak to nakonec všechno dopadne?

Při příležitosti zahájení nové sezony se v pátek 7.9. 2018 uskutečnila internetová premiéra dokumentu Milana Klímy věnovaného tomuto muzikálu. Mapuje přípravy jeho uvedení v pražském Divadle Na Prádle vrcholící únorovou premiérou a dozvíte se i jaký vliv mělo tohle dílo na samotné účinkující, jelikož oni samotní stojí na prahu třicítky, která v tomhle muzikálu představuje tak důležitý životní milník. Dokument můžete zhlédnout už nyní na FB stránce muzikálu Tick, Tick…BOOM! nebo na youtube kanálu produkční společnosti Art4rent, z.s.

Autorka fotografií: Kristýna Junková

Autorka článku: Romana Švecová

[SLGF id=29793]

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Napsat komentář