Kde se rodí muzikálové talenty?

Divadelní prkna nejsou jen přehlídka známých jmen zpěváků a herců, ale také prostor, kde se světu představí mladé dětské talenty. A kdo jsou ty největší dětské talenty?

Je jim v průměru 10 let. Zpívají ve sportovních halách i v klasických koncertních síních, natáčí pro televizi i rozhlas, spolupracují s řadou předních umělců a uměleckých těles, hrají ve filmu i v divadle a nebo si prostě jen tak hrají. Bezmála dvě stovky malých zpěváků, herců a tanečníků, rozdělených podle věku a nadání do pěti oddělení navštěvuje dětský sbor Coro Piccolo Praha, který se v současné době řadí mezi přední pražská umělecká tělesa. A právě o dětech z CORO PICCOLO bude tento článek.

Kromě zpěvu a intonace se v rámci zkoušek děti věnují herectví, učí se jevištní mluvu, trénují precizní výslovnost i frázování. Hrají herecká improvizační cvičení a mají lekce tance. Vedoucí sboru Jana Galíková dbá jak na intonační jistotu, tak především na přirozený a kultivovaný projev dětí. A právě díky tomu jsou  děti s úspěchem obsazovány do dětských rolí pražských divadel a sbor Coro Piccolo je v podstatě líhní hereckých a pěveckých talentů. Ty menší děti vystupují v dětské company, ty zkušenější potom ztvárňují hlavní dětské role na prknech divadel Hybernia, Broadway, GOJA Music Hal, Studiu DVA , Hudebním divadle Karlín.

Sbor Coro Piccolo pravidelně spolupracuje se symfonickým orchestrem v malebných prostorách paláce Žofín, ale děti mají za sebou i koncerty ve sportovních halách pro desetitisíce diváků. Zpívají v Rudolfinu, v Lucerně i v rockových a jazzových klubech.  Díky jasnému zvuku sboru a čistým hlasům jeho sólistů sbor spolupracuje s nejrůznějšími televizními stanicemi a děti propůjčují své hlásky filmovým i animovaným postavičkám. Děti ovšem se stejnou vážností vystupují na benefičních koncertech a zapojují se do nejrůznějších charitativních projektů.

Přestože se členové sboru pohybují ve světě „šoubiznysu“ a je na ně často kladen velký tlak, jsou děti ze sboru Coro Piccolo především dětmi. Jsou přirozené, hravé a kamarádské. Zažívají neopakovatelné okamžiky na jevištích i na zkouškách a kromě kulturních zážitků získávají stále nové a nové kamarády, se kterými tráví vekou část svého volného času. Pěvecký sbor je živá buňka, ve které se stále něco děje a Coro Piccolo je navíc buňkou, která rozdává radost a společně se raduje z dobře odvedené práce.

My jsme pro Vás pár dětí ze sboru vyzpovídali ať víte od nich samotných, jak to u nich chodí!


Filip Vlastník:

filip 1

Ahoj Filipe, řekni nám prosím, jak si se dostal k muzikálům, jaká byla tvá cesta na divadelní prkna?

Úplně poprvé jsem byl v muzikálu  Mata Hari v divadle Broadway.  Neměl jsem žádný text ani písničku. Byl jsem jenom mrtvý dítě. Ale strašně mě to v divadle bavilo a díval jsem se na ostatní herce. Nejlepší byla děkovačka, to už jsem mohl být živý a běhat po jevišti. Ale první opravdová muzikálová role byl Mýdlový princ, tam jsem dělal konkurz. Ten trval od rána až skoro do večera. Zpívali jsme, hráli kousky ze scénáře a tancovali jsme choreografii. Na konci mě pan režisér Radek Balaš vybral a musím říct, že Mýdlový princ je strašně super.

 

Jak vidíš svojí budoucnost? Chceš se muzikálům věnovat i v dospělosti? Podporují tě rodiče v tomto oboru?

Asi jo. Baví mě hraní a zpívání a hraju na bicí, chtěl bych mít kapelu jako má Pepa Vojtek Kabáty. Pepa taky hraje v muzikálech, tak by se to asi dalo stíhat všechno dohromady. A nebo budu sklář. Ještě přesně nevím. Rodiče mě podporují. Mamka chodí do divadla se mnou a nakoupili mi bicí, elektrickou kytaru a velký bedny.

 

Co byla zatím tvá nejoblíbenější role? Jakou roli si chceš v budoucnu zahrát?

Mám hodně rád Mýdlového prince a úplně skvělá byla Antoinetta, královna Francie. Tam jsem začal hrát v pěti letech a nejvíc se mi líbili vojáci a pochodně. A teď třeba Čas růží, tam hraju dvě role Honzíka a Bohouška. Každý je jiný a to mě baví. Chtěl bych hrát D´Artagnana ve Třech mušketýrech.

 

Řekni nám jak se ti líbí ve sboru CORO PICCOLO?

Líbí hodně. Mám tam nejlepší kamarády a nejvíc mě baví velký koncerty s kapelami. Třeba letiště v Letňanech s Danem Landou bylo skvělý a nebo koncerty s Michalem Hrůzou. Nejlepší  jsou herecký zkoušky, to mě baví nejvíc.  Hrajeme různý hry, nacvičujeme scénky a tak. Vždycky se u toho strašně smějeme.


Tereza Neradová

12106806 715781811861190 226979474240284894 n

Ahoj Terko, jak si se dostala k muzikálům?

Ahoj! Když mi bylo 10, tak jsem šla na konkurz na roli Cosette do muzikálu Bídníci v GOJA Music Hall. Ale na Cosett jsem byla moc velká, takže jsem jí hrát nemohla. Hodně jsem to obrečela, ale pak jsme se dozvěděli, že dohledávají kluky na Gavroche a tak jsem to šla zkusit a ono to vyšlo! Měla jsem největší radost v životě a Bídníky jsem si moc užila. A takhle jsem se dostala na muzikálová prkna!

 

Chceš hrát v muzikálech i v dospělosti? A co na to tvoji rodiče?

Muzikály mě baví strašně moc, takže bych se tomu i v budoucnosti ráda věnovala! A rodiče? Ti mne podporují moc a jsem za to moc ráda!

 

Jakou svojí roli máš nejradši a jaká je tvá vysněná role?

To se nedá takhle říct, jaká role byla moje nejoblíbenější. Každá role je jiná, takže jsem si užila, jak skákat po barikádách jako Gavroche, tak být dcerou Antoinetty v nádherných šatech, nebo hledat Jacka v Přízraku Londýna i být Lilií, které je pořád špatně. A mou vysněnou rolí je například Eponina.

 

Jak se ti líbí ve sboru CORO PICCOLO?

Ve sboru se mi líbí hrozně moc! Je to tam báječný a to hlavně proto, že tam je skvělá parta lidí se kterými si rozumím.

 


CORO PICCOLO přijímá nové děti. více info na oficiálním FB sboru.


Podívejte se na pár fotografií s dětmi ze sboru CORO PICCOLO:

Odpovědi dalších dětí už brzy, v dalším článku.

[SLGF id=32037]

Autor: Pavel Jirouš

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 1 Průměrní hodnocení: 1]

Napsat komentář