Královna Kapeska, muzikál pro celou rodinu!

Naše redakce mile ráda přijala pozvání na muzikál Královna Kapeska, který je volným pokračováním muzikálu Kapka medu pro Verunku. Na začátek musíme vyzdvihnout, že se opravdu jedná o muzikál pro celou rodinu!

Aby byl náš pohled úplný vydali jsme se na muzikál se sedmiletou dcerou naší redaktorky. Nutno přiznat, že není divadelní typ a na to, že bude trávit 2,5 přilepená v sedačce na muzikálu, nebrala zrovna s nadšením. O to krásnější byl po představení pohled na její rozzářenou tvář.

Přestože jsme neviděli muzikál Kapka medu pro Verunku, na který volně navazuje Královna Kapeska, od začátku jsme se dokázali v muzikálu a jeho postavách zorientovat. Návštěvníci se tedy nemusí obávat, že by byl jejich zážitek neúplný.

kapeska 1648

Muzikál Královna Kapeska začíná vyprávěním o pohádkové říši, ve které se děj odehrává. V pohádkovém moři leží ostrov, na kterém se nachází tři království: Popelkov, Zlatovláskov a Honzovsko.

Honzovsku vládnul král Honza, který kdysi vysvobodil princeznu ze spárů draka a odměnou jí dostal za ženu. Král Honza se svojí ženou královnou Bětkou, se ve své zemi věnovali zemědělství a vedli k tomu i své děti, malého Honzíka a malou Bětušku. Naproti tomu v Popelkově, který se věnoval průmyslu, vládl král Miroslav s půvabnou Královnou Katkou a jejich dětmi malým Mirečkem a malou Popelkou. Třetímu království vládl král Jiřík se svou Královnou Verunkou a jejich dcerkami Verunkou a Zlatovláskou.

Všechna království spolu dlouhá léta žila v klidu a míru. Vzájemně si pomáhala a obchodovala spolu. Na všechna tři království zpovzdálí dohlížela Královna přírodních sil, zkráceně KAPESKA.

kapeska 1538

Jak už to tak v pohádkách bývá, na scéně se objeví záporná postava, tentokrát v podobě zlého čaroděje KATESe. Ten se dostal omylem z pekelného vězení a začal manipulovat s tamními čerty a čarodějkou. Ty přiměl k doručení psaní, která vypadala, že je psala Královna KAPESKA. Psaní dostala na vážnosti i očarovanou pečetí KAPESKY.

Spřátelená království se začala mezi sebou hádat a soupeřit se sebou. Zničili přírodu a vše nabralo velký spád, bohužel ne k dobrému. Jak to celé dopadlo? O tom už se přesvědčte na vlastní oči.

Muzikál není typický dětský muzikál, na své si totiž přijdou i dospělí, díky krásným melodiím a nadčasovému humoru. Naše malá redaktorka především vyzdvihuje postavy čertů, čarodejnice a jejich kapely FŮJ!

kapeska 1447

(oficiální fotografie společnosti Pixa-pro s.r.o.)

Muzikál jsme si zamilovaly i díky úžasným hereckým výkonům a skvělému obsazení. V hlavních rolích můžete vidět úžasnou Martinu Pártlovou, Ernesto Čekana, Gábinu Partyšovou, Miroslava Hrabě, Davida Gránského, Aničku Slováčkovou, Felixe Slováčka ml., Jiřího Zonygu a mnoho dalších úžasných herců. Nesmíme zapomenout na úžasné dětské herecké výkony. Naprosto profesionální a suverénní výkony dětských herců, které jsme ještě v žádném jiném muzikálu neviděli.

Muzikál vřele a s nadšením doporučujeme nejen dětem, ale všem, kteří mají rádi kulturu, divadlo, zpěv a hlavně humor. Děkujeme za pozvání paní Lindě Matouškové a paní producentce Lence Pixové. Také děkujeme za příjemné setkání a povídání. Těšíme se na další představení z dílny produkční společnosti Pixa-pro s.r.o.

Autoři článku: Pavel Jirouš a Denisa Jiroušová

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Napsat komentář