Muzikál Láska nebeská
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 5 Průměrní hodnocení: 4.8]

Autoři muzikálu Láska nebeská:

Oldřich LICHTENBERG
Michal DAVID
producenti

NK Art Production s.r.o.
koproducent

Zdeněk ZELENKA
scénář a režie

Leona QAŠA KVASNICOVÁ
choreografie

Petr HLOUŠEK
scénograf

Roman ŠOLC
výtvarník kostýmů

Daniel HÁDL
hudební aranžmá

Linda FINKOVÁ
pěvecké nastudování

Michaela NOVOTNÁ
asistentka režie


Termíny muzikálu Láska nebeská v Divadle Broadway

Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Podívejte se na jiná aktuální představení v Praze.

NÁŠ TIP! Muzikál Beetlejuice v HDK

Hudební divadlo Karlín s hrdostí oznamuje evropskou premiéru muzikálu Beetlejuice, inspirovaného ikonickým filmem Tima Burtona z roku 1988, který přinesl nový směr hororovým fantasy komediím.

Muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín

Obsazení muzikálu Láska nebeská

Ondřej Macháček:
Milan PEROUTKA, Vojtěch DRAHOKOUPIL, Petr RYŠAVÝ

Jáchym Macháček:
Ondřej BÁBOR, Peter PECHA, Josef VÁGNER

Otec František:
Josef VOJTEK, Martin DEJDAR, Jan ČENSKÝ, Oldřich KŘÍŽ

Fortelná:
Naďa KONVALINKOVÁ, Dana SYSLOVÁ, Hanka KŘÍŽKOVÁ

Kristýna:
Alžbeta BARTOŠOVÁ, Karolina GUDASOVÁ, Nikola ĎURICOVÁ

Drnda Linda:
Nelly ŘEHOŘOVÁ, Karolína TOTHOVÁ, Denisa VEVERKOVÁ

Hynek:
Jan KOPEČNÝ, Martin SCHREINER

Nehera:
Bohuš MATUŠ, Bořek SLEZÁČEK, Bronislav KOTIŠ

Kulíšek:
Oldřich KŘÍŽ, Rudolf KUBÍK, Petr PEČENÝ

Zuzana Metelková:
Dita HOŘÍNKOVÁ, Sandra POGODOVÁ, Linda FINKOVÁ

Tereza Troníčková:
Pavlína ĎURIAČOVÁ, Marcela KARLESZOVÁ

V dalších rolích:
Jiří MINAŘÍK, Viktor NOVÁK, Tereza BÍLKOVÁ, Eliška MACHAČOVÁ, Andrea GABRIŠOVÁ, Aneta DOBEŠOVÁ, Aneta VRZALOVÁ, Kristýna SELEŠIOVÁ, Michaela NOVOTNÁ, Eliška REZKOVÁ, Věra VODIČKOVÁ, Tereza SOKOLÍKOVÁ, Jakub NOVOTNÝ, Jakub MACHULDA, Filip BRADA, Martin SCHREINER, Lukáš KELLNER, Jan FANTA, Štěpán PILLER, Petr FALTUS, Martin HUCL, Petr ŠUDOMA, David VORÁČEK, David BOUŠA, Ladislav SPILKA


O muzikálu Láska nebeská

Je důležité zdůraznit, že “Láska nebeská” není muzikálem založeným na životě Waldemara Matušky. Děj této muzikálové komedie je navržen tak, aby se Matuškovy písně staly logickou součástí komplikovaného příběhu, který posouvají, ne přerušují. Cílem autorů bylo vytvořit iluzi, že písně byly napsány speciálně pro tuto komedii o dvou bratrech, jeden z nich se po tragické smrti vrátí na Zemi jako duch. Muzikál je tedy především situační komedií, někdy smutnou, někdy veselou, občas dojemnou, ale vždy zábavnou.

Příběh je atraktivní díky staršímu z bratrů, Jáchymovi, který se po tragické smrti dostane do nebe, kde si u Pána Boha vyprosí možnost návratu na Zemi, aby se postaral o svou dívku Kristýnku, mladšího bratra Ondřeje a věčně naštvaného otce, který slaví šedesátiny. Jáchymova prosba je vyslyšena a jako student se znovu objevuje mezi spolužáky, ale také u otce ve své rodné vesnici. Jedině jeho bratr Ondřej vidí Jáchyma jako ducha, což vede k řadě komických situací.

Muzikálový příběh začíná oslavou v malém městečku, kde bratři slaví šedesátiny otce Františka. Jáchym se svou kapelou hraje jednu píseň za druhou a společně zpívají s místními. Oslavenec se však ze zatím neznámých důvodů tváří nešťastně a nenápadně opustí sál. Když se oba bratři dozví, že otec odešel, rozhodnou se ho opilí najít a sednou do auta. Následuje tragická nehoda, při které řidič Jáchym zemře.

Tak začíná muzikál, který divákovi nabízí celou škálu emocí od dojetí nad Jáchymovým osudem až po smích z groteskních situací, které vyvolává jako duch. Jáchym se snaží pomáhat Ondřejovi a zároveň se bojí, aby jeho milovaná Kristýnka nenaletěla nějakému gaunerovi. Nakonec vznikne krásný vztah mezi Kristýnou a Ondřejem, což Jáchymovi ulehčuje. Když se tito dva nakonec vezmou, Ondřej převezme místo po Jáchymovi a to znamená, že Jáchymova pozemská mise skončí. Svatba je zároveň důvodem pro Jáchymův definitivní konec na tomto světě, a Ondřej teprve na svatbě pochopí, že Jáchyma už nikdy neuvidí, ani jako ducha.

Místy poněkud černý humor, silné emoce a zamyšlení nad smyslem života mladého muže, který jedné osudné noci zahynul nesmyslně, a který začíná chápat život teprve ve chvíli, kdy se dotkne smrti. To vše je baleno do zábavného, komediálního duchařského muzikálu, prošpikovaného humorem studentů i profesorů a s písněmi Waldemara Matušky logicky zařazenými do děje. Cílem je vyvolat u diváků smích i slzy zároveň, což písně Waldemara Matušky umožňují v hojné míře. Muzikál “Láska nebeská” tak nabízí nezapomenutelný zážitek pro diváky všech věkových kategorií.

Podívejte se i na další představení hraná v Divadle Broadway.


Fotografie z muzikálu Láska nebeská:

Fotografie z oficiálních stránek muzikálu.

Napsat komentář