Mladých talentů není nikdy dost!

V pražském Divadle Hybernia už připravili 4 původní české muzikály. Nebo přesněji, jak produkce PIXA-PRO uvádí velkovýpravné muzikály s pohádkovým příběhem. Tato produkce se specializovala na rodinné muzikály a že se jí to daří, dokázala muzikály Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna či Alenka v kraji zázraků a Královna Kapeska. Všechny muzikály mají společný nejen pohádkový příběh, ale i to, že v nich vedle mnoha profesionálních známých herců hrají i děti. A koluje takový názor, že děti a zvířata na jeviště nepatří, protože jsou s nimi jen potíže. Nemají tu trpělivost, zlobí, ruší a zdržují ostatní herce. Jak tedy takovou skupinku dětí zvládá produkce PIXA-PRO?

„Rozhodli jsme se, že si takové hodné divadelní děti vychováme,“ řekla nám spoluautorka a spoluproducentka muzikálu Alena Pixová. „Založili jsme divadelní přípravku, kde děti učíme nejen správnou artikulaci, základy herectví, tanec, zpěv, ale také jak se chovat na zkouškách a jak při představení. Chodíme s nimi i do jiných divadel a máme velkou výhodu v tom, že teorii propojujeme s praxí, a že některé děti si v našich muzikálech na velkém jevišti mohou zahrát.  V divadle poznají i technické profese, dovědí se, co je to inspicient, jevištní mistr, výtvarník scény, výtvarník kostýmů, co dělají  kostymérky, maskéři, zvukaři, osvětlovači, spotaři, portaři, režisér, produkční, poznají portál, forbínu, tahy, točny, propadla a také trému a sounáležitost k něčemu, čemu se říká divadelní představení a divadelní soubor. To všechno chceme dětem z přípravky vysvětlit. A i když možná ze všech slavní herci nebudou, budou jistě schopnými představiteli svých rolí v běžném životě.“

Letos poprvé Muzikálové studio Múzy uspořádalo i letní soustředění na Hradě Rožmberk, kde se děti pod vedením Aleny Pixová, Jana Pixi, Radka Fišera, Genny Ciatti a Gabriely Partyšové učili zpěv, herectví, tanec i moderaci. Na závěr předvedli 6 zkrácených českých muzikálů.  Podívejte se na Youtube kanál z letní muzikálové akademie.

Více videí ze Studia Múzy naleznete na jejich Youtube kanálu.

Název představení Datum Čas Volných míst Vstupenky
Antigona 20.10.2024 16:00 722
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Napsat komentář