Muzikál Anděl Páně na prknech HDK

UPDATE: přečtěte si naši recenzi z premiéry muzikálu Anděl páně.


Hudební divadlo Karlín oznámilo na tiskové konferenci připravovaný muzikál Anděl Páně, který se premiérově představí divákům na konci října 2023. Muzikál je založen na stejnojmenné filmové pohádce z roku 2005 a slibuje zábavu pro celou rodinu.

Muzikál Anděl Páně vypráví příběh anděla Petronela, který spolu se zlomyslným čertem Uriášem cestuje po Zemi, aby ukázal Bohu, jak jednoduché je napravit hříšníky a zároveň se vyhnout peklu. Na Zemi způsobí mnoho zmatků, ale síla lásky, naděje a svatí nakonec pomohou opravit vše, co Petronel způsobil. V závěru dokonce i on sám napraví jednoho hříšníka – sebe sama – a může se vrátit do nebe.

Myšlenka na muzikálovou adaptaci kultovní pohádky vznikla nezávisle v hlavách autora hudby a textů Ondřeje G. Brzobohatého a autorky scénáře Lucie Konášové. Po propojení svých sil a přizvání netradičního režiséra Martina Čičváka vytvořili muzikálovou verzi, která respektuje svůj žánr a zachovává humor a poetiku původního díla.

Muzikál Anděl Páně je podle režiséra Martina Čičváka „Svatý Grál“ mezi pohádkami pro děti i dospělé a tvůrci se snaží dosáhnout vizuálně i akusticky působivé inscenace. Lucie Konášová, autorka původního filmového námětu, scénáře a nyní i libreta k muzikálu, považuje tento projekt za vstup do nového žánru a těší se na spolupráci s ostatními tvůrci.

Slavnostní premiéra muzikálu Anděl Páně se uskuteční ve čtvrtek 26. října 2023 v Hudebním divadle Karlín. 

Muzikál Anděl Páně přináší divákům zábavu, dobrodružství a pohádkovou atmosféru. Díky talentovanému týmu tvůrců a herců se mohou diváci těšit na vizuálně i akusticky působivé představení, které bude oceňovat jak mladší generace, tak dospělí.

S přípravou muzikálu se pojí velká očekávání a nadšení ze strany všech zúčastněných, což zaručuje, že výsledné dílo bude vysoce kvalitní a bude ctít původní filmovou pohádku. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zhlédnout Anděla Páně v muzikálovém podání a zajistěte si vstupenky na premiéru či další představení.

Kompletní obsazení muzikálu Anděl Páně je následující:

 1. Petronel: Ondřej Rychlý / Filip Hořejš
 2. Uriáš: Marek Lambora / Jan Sklenář
 3. Dorotka: Kateřina Marie Fialová / Kristýna Daňhelová / Ines Ben Ahmed
 4. Pán Bůh / Rychtář: Jiří Korn
 5. Hrabě: Lukáš Janota / Roman Tomeš
 6. Správce: Viktor Javořík / Petr Vaněk
 7. Klíčnice: Anna Fialová / Karolína Vágnerová
 8. Panna Marie: Veronika Khek Kubařová / Radka Coufalová
 9. Ježíšek: Filip Procházka / Tobiáš Skružný / Prokop Křenek

Toto obsazení zahrnuje hlavní postavy muzikálu a zohledňuje alternace některých rolí, které budou hrát různí herci v závislosti na konkrétním představení.

Kompletní realizační tým muzikálu Anděl Páně je následující:

 1. Námět a libreto: Lucie Konášová
 2. Hudba a texty: Ondřej G. Brzobohatý
 3. Režie: Martin Čičvák
 4. Choreografie: Ivana Hannichová
 5. Hudební nastudování: Kryštof Marek
 6. Sbormistr: Sára Bukovská
 7. Scéna: Petr Hloušek
 8. Kostýmy: Linda Boráros
 9. Světelný design: Pavel Dautovský
 10. Zvukový design: Petr Ackermann

Tento tým zahrnuje klíčové osoby zodpovědné za různé aspekty tvorby muzikálu, včetně scénáristky, skladatele, režiséra, choreografky, hudebního týmu, scénografa, kostýmní návrhářky, světelného a zvukového designéra. Společně se podílejí na vytvoření tohoto očekávaného muzikálového představení.

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 101 Průměrní hodnocení: 4.2]