Muzikál NE/NORMÁLNÍ přinese osvětu

Již 29. listopadu uvede spolek art4rent, z. s. ve spolupráci s MTI Europe a pražským Divadlem Na Prádle broadwayský muzikálový hit oceněný Pulitzerovou cenou za drama a třemi cenami Tony  – Ne/Normální (Next To Normal) autorů Briana Yorkeyho (libreto) a Toma Kitta (hudba). V překladu Zuzany Čtveráčkové a režii Martina Vokouna bude mít toto dílo v Praze svou českou premiéru. V hlavních rolích se představí Daniela Šinkorová, Zbyněk Fric, Štěpán Komárek, Kateřina Herčíková, Tomáš Vaněk a Štěpán Klouček.

Moderní poprockový muzikál zobrazuje příběh obyčejné rodiny, která se kromě běžných starostí potýká s vážnou duševní nemocí matky. Bipolární afektivní porucha, značně ovlivňuje celou domácnost i životy její členů. Dílo také nabízí otázky příměstského života, lidských ztrát, etiky v moderní psychiatrii a užívaní léků.

Ukázka z broadwayské verze muzikálu

Na to, že trpět bipolární afektivní poruchou či jiným duševním onemocněním neznamená být nenormální se bude spolek art4rent, z.s. ve spolupráci s českými organizacemi zabývajícími se duševním zdravím snažit upozornit v rámci tolerantní osvětové kampaně #jsemnenormalni!?, která poběží současně s uváděním muzikálu. Kampaň si klade za cíl rozšířit povědomí o bipolární afektivní poruše a poukázat na důležitost komunikace na téma duševního zdraví a pomoc tak nabourat stigmata související s psychickými problémy.

Kompletní obsazení naleznete v detailu muzikálu.

Představení bude uváděno se živou kapelou a je též opatřeno anglickými titulky.
Vstupenky v prodeji na www.nenormalnimuzikal.cz/vstupenky

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]