Muzikal Angelika
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 6 Průměrní hodnocení: 4]

Autoři muzikálu Angelika:

Hudba:
Michal David

Píseň:
“Angelique Marquise des Anges” autor: Michel Magne

Libreto:
Lou Fanánek Hagen

Scénář a režie dle režijní koncepce Jozefa Bednárika:
Libor Vaculík

Scénograf:
Šimon Caban

Kostýmní výtvarník:
Roman Šolc

Producenti:
Oldřich Lichtenberg, Michal David

Scénosled a choreografie:
Libor Vaculík

Podle historického románu Angelika od Anne Golon


Termíny muzikálu Angelika

Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Podívejte se na jiná aktuální představení v Praze.

NÁŠ TIP! Muzikál Beetlejuice v HDK

Hudební divadlo Karlín s hrdostí oznamuje evropskou premiéru muzikálu Beetlejuice, inspirovaného ikonickým filmem Tima Burtona z roku 1988, který přinesl nový směr hororovým fantasy komediím.

Muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín

Obsazení muzikálu Angelika

ANGELIKA:
Nývltová Kamila, Gemrotová Michaela, Bartošová Alžbeta

JOFFREY DE PEYRAC:
Vojtek Josef, Vojtko Marian

DESGREZ:
Josef Bohouš, Trapl Tomáš

NICOLAS:
Kopečný Jan, Vágner Josef

ŠPÍNA:
Kudrnáč Jakub, Pecha Peter, Veselý Michael

KRÁL LUDVÍK XIV.:
Čok Vilém, Šemík Martin

BACHTIARY BEJ:
Amiri Ali, Daniel Jiří

GENDÉRE:
Kryl Robert, Tůma Michal

GENO:
Kotiš Bronislav, Kuželka Jan

STELIEN:
Vyskočil Ivan, Pečený Petr, Kuželka Jan

CONTOIRE:
Blanarovičová Yvetta, Fišarová Radka, Lounová Olga

MONTESPAN:
Jagerčíková Lucia, Trvalcová Zdenka, Procházková Markéta

PANÍ M.M.:
Dančenko Ljuba, Danko Nelly


O muzikálu Angelika

Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce jí získat.

Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává “markýzou” pařížského podsvětí. Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců.

Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu, přípravu smlouvy Francie s Bachtiary bejem, vyslancem sultána, vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Vyslance Bachtiary žádá jako dar Angeliku, král odmítá a veřejně jí prohlásí za svou přítelkyni.

Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu nevěří – rozhodne se Peyraca hledat…. na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik setkává s Joffrayem – ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce – krále…Angelika se zapřísahá, že králi nikdy patřit nebude, ale Joffray mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu – zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím…

V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá – odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů – dříve příslušníků pařížské lůzy – uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby jí k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffray, který se jí vydal po stopách, jí zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích pak těžce zkoušená láska vítězí…

Podívejte se i na další představení hraná v Divadle Broadway.


Fotografie z muzikálu Angelika:

Fotografie z oficiálních stránek muzikálu.

Napsat komentář