Muzikál IAGO vs Othello
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 1 Průměrní hodnocení: 1]

Autoři muzikálu IAGO:

Režie:
Robert Johanson

Libreto:
Janek Ledecký, Robert Johanson

Scéna:
Martin Černý

Hudba:
Janek Ledecký, Michal Kovalčík

Texty písní:
Janek Ledecký


Termíny muzikálu IAGO

Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Podívejte se na jiná aktuální představení v Praze.

NÁŠ TIP! Muzikál Beetlejuice v HDK

Hudební divadlo Karlín s hrdostí oznamuje evropskou premiéru muzikálu Beetlejuice, inspirovaného ikonickým filmem Tima Burtona z roku 1988, který přinesl nový směr hororovým fantasy komediím.

Muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín

Obsazení muzikálu IAGO

Othello:
Lukáš Adamec, Tomáš Novotný, Peter Strenáčik

Desdemona:
Dominika Richterová, Lucie Černíková, Anna Julie Slováčková

Iago:
Janek Ledecký, Petr Vondráček

Emilia:
Dita Hořínková, Alžbeta Stanková

Michael Cassio:
Milan Peroutka, Láďa Korbel

Bahiya:
Dasha, Markéta Poulíčková, Monika Sommerová

Roger:
Michal Novotný, Pavel Rudolf Plasche

Senátor Brady:
Bořek Slezáček, Jaromír Adamec

Kardinal Lodovico:
Oldřich Kříž, Martin Pošta

Boris Petrov:
Ladislav Korbel, Patrick Plesinger

Šejk Abdul Así:
Martin Šemík, Zbyněk Fric

Company:
Kristýna Stránská, Denisa Sýkorová, Pavla Harangová, Júlia Antalová, Adéla Abdul Khaleg, Nicole Seidlerová, Ondřej Bohata, Radek Fišer, Matej Kupčík, Peter Letovanec, Jiří Minařík, Michal Máša, Denis Moťovský, Jan Olexa, Ondřej Pilnaj, Václav Procházka, David Sklenička, Lukáš Vilt, Michal Halačka, Martin Dinuš


O muzikálu IAGO

NEJVĚTŠÍ LÁSKA, NEJVĚTŠÍ ZRADA

Muzikál podle Shakespearova Othella.

Geniální klasické milostné drama, moderně zpracované a přenesené hudbou do žhavé současnosti. Vyprávěné tak, jak ho prožívá Shakespearův nejslavnější zloduch. IAGO. Budete ho milovat.

Janek Ledecký a jeden z nejslavnějších světových muzikálových režisérů Američan Robert Johanson přicházejí s nečekaným a velmi atraktivním uchopením klasiky. Othello, Desdemona, Iago a jejich nejbližší se přesouvají ze Ženevy do pevnosti Citadel na Středním východě. Tam, kde se nevěra trestá ukamenováním.

Nepropásněte jedinečnou příležitost vidět tento původní muzikál, který je s velkým úspěchem uváděn od září 2016 v Bratislavě. Do pražského Divadla Hybernia se přesouvá na období od září 2017 do června 2018.

Ve světové muzikálové historii existuje jenom jeden úspěšný pokus o převyprávění Shakespearova Hamleta hudbou. Za projektem Hamlet The Rock Opera stojí právě tato dvojice: český skladatel a textař Janek Ledecký a americký režisér a dramatik Robert Johanson. Hamlet vyrazil na svou vítěznou dráhu v roce 1999 v Praze a kromě USA sbírá trofeje v Evropě i Asii. Počet jeho repríz už se blíží dvěma tisícům. A počet diváků už překročil jeden milion. I to je důvodem, proč Robertovi Johansonovi nedalo tolik práce přesvědčit Janka, aby se společně pustili do muzikálového přepisu dalšího Shakespearova dramatu, které se stalo symbolem lásky zničené ďábelskými intrikami a chorobnou žárlivostí současně.

William Shakespeare napsal drama Othello, mouřenín benátský pro divadlo Globe v roce 1603. Od té doby spatřil Othello světla ramp ve stovkách nastudování a v tisících repríz po celém světě. Dočkal se také šesti slavných filmových přepisů. Jediným zdařilým pokusem interpretovat Othella hudbou byla zatím Verdiho klasická opera z roku 1887.

Podívejte se i na další představení hraná v Divadle Hybernia.


Fotografie z muzikálu IAGO:

Fotografie z webu divadla Hybernia.

Napsat komentář