Muzikál Krysař
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 3 Průměrní hodnocení: 4.7]

Autoři muzikálu Krysař:

hudba, libreto, texty:
Daniel Landa

režie:
Mirjam Landa

scéna:
Martin Černý

kostýmy:
Roman Šolc

choreografie:
Linda Rančáková

pěvecké nastudování:
Linda Finková


Termíny muzikálu Krysař v Divadle Kalich

Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Podívejte se na jiná aktuální představení v Praze.

NÁŠ TIP! Muzikál Beetlejuice v HDK

Hudební divadlo Karlín s hrdostí oznamuje evropskou premiéru muzikálu Beetlejuice, inspirovaného ikonickým filmem Tima Burtona z roku 1988, který přinesl nový směr hororovým fantasy komediím.

Muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín

Obsazení muzikálu Krysař

Krysař
Přemysl Pálek

Osud
Robert Jašków, David Suchařípa

Agnes
Alžbeta Bartošová, Kateřina Bohatová, Marie Křížová

Štěpán
Milan Peroutka, Roman Tomeš

Štěpánovka
Barbara Chybová, Kateřina Steinerová

Rózi
Charlotte Doubravová, Anna Slováčková

Hostinský
Henrich Heňo Šiška

Starosta
Jan Apolenář, Martin Zounar

Jakub
Felix Slováček jr., Jakub Šlégr

Vrah / Sluha
Daniel Sobotka, Jan Vlas

Vrah / Opilec
Pavel Dytrt, Martin Sobotka

Rychtář / Ženich
Richard Bergman, Oldřich Smysl

Zlodobro
Dominika Červinková, Zuzana Havrlantová

Dobrozlo
Jakub Dvořák, Karel Jinda

Tanec
Barbora Březinová, Martina Ctiborová, Lenka Nora Návorková Helena Nováčková, Tereza Palanová, Miroslava Preňková, Ivona Szantová, Pavlína Vejnarová, Radek Fišer, Jiří Minařík, Jan Mouca, Michal Pribylinec, Václav Procházka, Lukáš Prokop, Jakub Sedláček


O muzikálu Krysař

Dirty muzikál Daniela Landy Krysař se v září 2017 vrací na jeviště Divadla Kalich v novém hereckém obsazení a s novou výpravou i choreografií . O jeho návrat si celá léta psali sami diváci, pro které je bez nadsázky kultovním představením.

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály všech dob. Původní pražská inscenace muzikálového příběhu tajemného muže v kápi a s píšťalou měla přes úctyhodných sedm stovek repríz. Zhlédlo je bezmála půl milionu diváků. Premiéra se uskutečnila v listopadu roku 1996. Ještě téhož měsíce vyšla alba Krysař I a Krysař II, jež záhy byla oceněna Zlatou deskou. Dodnes platí za jednu z nejprodávanějších muzikálových nahrávek na tuzemském hudebním trhu. Když tedy Krysař opouštěl Prahu, aby vzápětí sklízel ovace v zahraničí, odcházel jako kultovní představení se širokou základnou věrných diváků.

Stejnou diváckou odezvu jako v Praze vyvolaly i inscenace Krysaře na Slovensku či v Rakousku. Slovenská premiéra se uskutečnila 8. a 9. října roku 1999 na Nové scéně v Bratislavě, dirty muzikál se též uváděl v Prešově. Na Slovensku si Krysař připsal na svůj účet dalších sto šedesát repríz. V létě 2001 se Krysař představil rakouským divákům na scéně v Klagenfurtu, pro rakouskou inscenaci připsal Daniel Landa roli Sluhy.

Divadlo Kalich přišlo s novým nastudováním v březnu 2002. Kritika se předháněla v superlativech a diváci se nechtěli „svého” Krysaře vzdát ani po odehrání původně ohlášené stovky repríz. Dnes má muzikál na svém kontě více než 1000 repríz.

V září 2017 se Krysař představí opět v režii Mirjam Landy s novými hereckými tvářemi, v nové výpravě i choreografii.

Podívejte se i na další aktuálně hrané muzikály.

Podívejte se i na další představení hraná v Divadle Kalich.


Fotografie z muzikálu Krysař:

Fotografie z oficiálních stránek Divadla Kalich.

Napsat komentář