Přiletěl k nám Doktor OX!

Muzikálová komedie DOKTOR OX,
má za sebou dvě veřejné generálky a předpremiéru! Dnes večer nás čeká slavnostní premiéra, ze které také přineseme reportáž. Pojďme se ale podívat, jak proběhla předpremiéra, která měla opravdu hvězdné obsazení!

V muzikálu se představila řada mladých talentovaných herců jako Ivana Korolová, Anna Julie Slováčková, Petr Ryšavý nebo Lukáš Randák. Mladí zpěváci, si celé představení užívají, nabití nadšením a rázností. I přes menší technický boj Petra Ryšavého a jeho portu, proběhlo představení velice dobře. Diváci za skvělý zážitek poděkovali účinkujícím několikaminutovým potleskem.

Hlavní představitel Doktora Oxe, Jiří Korn, dal své roli tajemný nádech starého bodrého strýce, kterého si v první fázi představení velice oblíbíte. O to větší je pak překvapení, když vyplave napovrch záludný Doktorův plán, jak ovládnout lidstvo.

Ale právě to nás učí rozpoznat pravou tvář některých lidí a dokázat si stát za svým názorem, postavit se manipulátorům a všem, kteří chtějí jen moc a ovládat nás.

V Divadle Hybernia se podařilo autorovi scénáře Zdeňku Zelenkovi, který se nechal inspirovat povídkou Jules Verna skloubit současnou myšlenku, jež dokazuje, že manipulátoři nás provázejí celou historií, a že lze právě poukazování na manipulaci a ovládání světa ztvárnit vtipně, vesele až s nádechem parodie a zároveň neztratit toto zásadní přesvědčení po celou dobu představení.
A písničky?

Je jedno, jestli máte rádi pop, rock, rap nebo cokoliv jiného, protože v téhle muzikálové komedii si přijde na své každý. Jiří Škorpík zkomponoval směsici melodií, které vás donutí podupávat nohou, a ještě se tanečně ošívat, nebo vás nutí zasnít se a uvědomit si, že láska může být i něžná a pravdivá. Určitě je tu zaděláno na více jak dva hity, které brzy uslyšíme snad i v rádiu.

Jednoznačně je třeba vyzdvihnout choreografii. Ivana Hannichová připravila nápaditá, neotřelá, kreativní taneční čísla všech možných stylů a žánrů.

Podařilo se nemožné – humorem sdělit jeden z největších současných problémů a zároveň navrhnout řešení. Řešení přes mladé, zamilované kluky a holky, kteří strhnou i ty starší a zkušenější. Prostě láska, sebevědomí, nebát se říci svůj názor a stát si za ním má jedině šanci něco změnit. Nebo snad ne?

Obsazení předpremiéry 4.10.2018:
Doktor OX – Jiří Korn
Sebastian – Petr Ryšavý
Amélie – Ivana Korolová
Triston – Ondřej Bábor
Lorcan – Lukáš Randák
Elias – Tomáš Smička
Mariona – Barbara Chybová
Cordelie – Anna Julie Slováčková
Elen Laplace, starostka – Kateřina Brožová
Hudelson, policista – Tomáš Trapl
Bernadetta – Vanda Károlyi
Mordag, učitel – Zbyněk Fric
1.radní Tricas – Jiří Zonyga
2.radní Niklas – Rudolf Kubík
Přijďte do Divadla Hybernia a přesvědčte se sami! Váš názor nás zajímá!

Podívejte se na ukázky ze včerejší předpremiéry tohoto muzikálu!

[SLGF id=32168]

New wpDataTable

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Napsat komentář