Site icon Pražské muzikály

Přiletěl k nám Doktor OX!

Muzikálová komedie DOKTOR OX,
má za sebou dvě veřejné generálky a předpremiéru! Dnes večer nás čeká slavnostní premiéra, ze které také přineseme reportáž. Pojďme se ale podívat, jak proběhla předpremiéra, která měla opravdu hvězdné obsazení!

V muzikálu se představila řada mladých talentovaných herců jako Ivana Korolová, Anna Julie Slováčková, Petr Ryšavý nebo Lukáš Randák. Mladí zpěváci, si celé představení užívají, nabití nadšením a rázností. I přes menší technický boj Petra Ryšavého a jeho portu, proběhlo představení velice dobře. Diváci za skvělý zážitek poděkovali účinkujícím několikaminutovým potleskem.

Hlavní představitel Doktora Oxe, Jiří Korn, dal své roli tajemný nádech starého bodrého strýce, kterého si v první fázi představení velice oblíbíte. O to větší je pak překvapení, když vyplave napovrch záludný Doktorův plán, jak ovládnout lidstvo.

Ale právě to nás učí rozpoznat pravou tvář některých lidí a dokázat si stát za svým názorem, postavit se manipulátorům a všem, kteří chtějí jen moc a ovládat nás.

V Divadle Hybernia se podařilo autorovi scénáře Zdeňku Zelenkovi, který se nechal inspirovat povídkou Jules Verna skloubit současnou myšlenku, jež dokazuje, že manipulátoři nás provázejí celou historií, a že lze právě poukazování na manipulaci a ovládání světa ztvárnit vtipně, vesele až s nádechem parodie a zároveň neztratit toto zásadní přesvědčení po celou dobu představení.
A písničky?

Je jedno, jestli máte rádi pop, rock, rap nebo cokoliv jiného, protože v téhle muzikálové komedii si přijde na své každý. Jiří Škorpík zkomponoval směsici melodií, které vás donutí podupávat nohou, a ještě se tanečně ošívat, nebo vás nutí zasnít se a uvědomit si, že láska může být i něžná a pravdivá. Určitě je tu zaděláno na více jak dva hity, které brzy uslyšíme snad i v rádiu.

Jednoznačně je třeba vyzdvihnout choreografii. Ivana Hannichová připravila nápaditá, neotřelá, kreativní taneční čísla všech možných stylů a žánrů.

Podařilo se nemožné – humorem sdělit jeden z největších současných problémů a zároveň navrhnout řešení. Řešení přes mladé, zamilované kluky a holky, kteří strhnou i ty starší a zkušenější. Prostě láska, sebevědomí, nebát se říci svůj názor a stát si za ním má jedině šanci něco změnit. Nebo snad ne?

Obsazení předpremiéry 4.10.2018:
Doktor OX – Jiří Korn
Sebastian – Petr Ryšavý
Amélie – Ivana Korolová
Triston – Ondřej Bábor
Lorcan – Lukáš Randák
Elias – Tomáš Smička
Mariona – Barbara Chybová
Cordelie – Anna Julie Slováčková
Elen Laplace, starostka – Kateřina Brožová
Hudelson, policista – Tomáš Trapl
Bernadetta – Vanda Károlyi
Mordag, učitel – Zbyněk Fric
1.radní Tricas – Jiří Zonyga
2.radní Niklas – Rudolf Kubík
Přijďte do Divadla Hybernia a přesvědčte se sami! Váš názor nás zajímá!

Podívejte se na ukázky ze včerejší předpremiéry tohoto muzikálu!

Doktor Ox

Datum představení Začátek představení Název muzikálu Volná místa Nákup vstupenek
Exit mobile version