Muzikál tick tick BOOM
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Autoři muzikálu tick tick BOOM:

Režie:
Martin Vokoun

Dramaturgie:
Ondřej Doubrava

Scénař, hudba a texty:
Jonathan Larson

Adaptace scénaře:
David Auburn

Překlad a přebásnění:
Michal Zahálka, Jan Šotkovský

Scéna a kostýmy:
Aleš Valášek

Hudební a pěvecké nastudování:
Kristina Brachtlová

Pohybová spolupráce:
Steve Josephson

Světelný design:
Tomáš Lohin

Zvukový mistr:
Petr Janeček, Jan Zázvůrek

Produkce:
Markéta Schröcková, Tomáš Vaněk


Termíny muzikálu tick tick BOOM

Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Podívejte se na jiná aktuální představení v Praze.

NÁŠ TIP! Muzikál Beetlejuice v HDK

Hudební divadlo Karlín s hrdostí oznamuje evropskou premiéru muzikálu Beetlejuice, inspirovaného ikonickým filmem Tima Burtona z roku 1988, který přinesl nový směr hororovým fantasy komediím.

Muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín

Obsazení muzikálu tick tick BOOM

JON:
Tomáš Vaněk

SUSAN:
Lucia Jagerčíková

MICHAEL:
Peter Pecha

Stephen Sondheim (hlas ze záznamu):
Josef Somr

BAND:

Piano:
Kristina Brachtlová

Elektrická kytara:
Jakub Červinka

Baskytara:
Dalibor Pelc

Bicí:
Jakub Nývlt


O muzikálu tick tick BOOM

Tick, Tick… Boom! (dále jen TTB) je první společnou produkcí Divadla Na Prádle a produkční společnosti ART4RENT, která má za cíl obnovit v Divadle Na Prádle vlastní uměleckou činnost.

TTB vypráví příběh skladatele jménem Jon, který žije v New Yorku 90. let. Jedná se o Larsonovo autobiografické dílo. Jak uvedl i Larsonův otec v komentáři k vydání originální nahrávky muzikálu – Larson se snažil prosadit v divadle již od raných 80. let. Poprvé uvedl toto dílo sám Jonathan Larson jako sólové představení v roce 1990. Po jeho smrti v r. 1996 se dramatik David Auburn rozhodl Tick, Tick… Boom! rozepsat pro 3 herce a premiéra této verze se uskutečnila v r. 2001 na Off-Broadwayi. Následovala premiéra na Off-West Endu, později West Endu samotném, americké národní turné, dva Off-Broadway návraty v r. 2014 a 2016, mnoho dalších lokálních i mezinárodní produkcí. Historie Show byla poprvé uvedena jako workshop na Off-Broadwayi v září 1990 Jonathanem Larsonem v Second Stage Theatre pod alternativním názvem „Boho days“.

Po prvním úspěchu se rozhodl změnit název na Tick, Tick… Boom! a v listopadu 1991 opět jako hlavní a jediný představitel prezentoval show ve Village Gate (v produkci se svou kamarádkou z vysoké školy Victorií Leacock) a později v letech 1992 a 1993 na „O Solo Mio“ festivalu v New York Theatre Workshop. Larson hrál svou show jako „rockový monolog“, a představil tak v tehdejší době jistou novou formu divadla. Představení si získala pozornost mladého producenta jménem Jeffrey Seller, který se brzy stal fanouškem Larsonovi práce. V roce 1995 viděl v New York Theatre Workshop první produkci muzikálu Rent a přesvědčil své kolegy, aby dostali Rent na Broadway.

Po Larsonově smrti v roce 1996 se Victoria Leacock vypravila za Davidem Auburnem, autorem Pulitzerovou cenou oceněné hry „Důkaz“ (Proof), a požádala ho, aby předělal Tick, Tick, … Boom! Auburn rozepsal Larsonův monolog a stvořil muzikál pro 3 herce, kdy jeden herec hraje Jona, a další dva Michaela a Susan, přičemž vystupují i v dalších epizodních rolích. Text doznal efektivnějších změn i různými škrty. Nová verze tohoto kusu měla premiéru na Off-Brodwayi v Jane Street Theatre 23. května 2001. Auburn byl uveden jako „dramaturg“.


Fotografie z muzikálu tick tick BOOM

Fotografie z oficiálních stránek muzikálu tick tick BOOM.

Napsat komentář