Zbyněk Fric
Zdroj fotografie: zbynekfric.cz

Vstupenky na všechna představení naleznete na colosseumticket.cz

Zbyněk Fric je vysoce talentovaný český herec, zpěvák a dabér, jehož umělecká kariéra je plná rozmanitých rolí a vystoupení. Narodil se v Bystrém u Poličky do rodiny učitelky a mechanika. Po studiu na gymnáziu a krátkém pobytu na Vysoké škole zemědělské v Brně se přihlásil na JAMU, kde sice nebyl přijat, ale během přijímacích zkoušek mu bylo nabídnuto angažmá v Horáckém divadle, kde působil dva roky. Následně studoval na DAMU v Praze, ale studium po dvou letech ukončil. V té době se začal věnovat muzikálům, včetně rolí v „451° Fahrenheita“, „Jesus Christ Superstar“ a „Dracula“.

Od roku 1997 hrál roli Smajla v seriálu „Zdivočelá země“. V roce 2000 získal hlavní roli Dannyho v pražském uvedení muzikálu „Pomáda“ pod režií Jána Ďurovčíka, kde se později objevil i v obnoveném uvedení v rolích Vince Fontaina a Anděla. Účinkoval v mnoha dalších muzikálech, včetně „Kleopatra“, „Rebelové“, „Čachtická paní“, „Kladivo na čarodějnice“ a mnoha dalších.

V současné době účinkuje v několika představeních v Divadle Kalich, včetně „Osmý světadíl“, „Pomáda“, „Mauglí“, „Horečka sobotní noci“, „Tajemství“, „Atlantida“ a „Srdcový král“. Kromě toho se objevil i v „Edith, vrabčák z předměstí“ v ND Brno a v „Splašených nůžkách“ a „Drž mě pevně, miluj mě zlehka“ v Divadle ABC. Jeho hudební vystoupení s orchestrem pod vedením Petra Píši a Zatrestbandem ukazuje jeho schopnosti i v oblasti koncertního vystupování.

Zbyněk Fric se také objevil v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně „Poslední přesun“, „Zdivočelá země“, „Stříbrná paruka“, „Tři králové“, „Rodinná pouta“, „Velmi křehké vztahy“ a mnoho dalších. Jeho práce v činohře zahrnuje významné role v představeních jako „Rváč“, „Láska naruby“, „Pochod Radeckého“, „Kámen a bolest“ a další.

Zbyněk Fric je univerzální umělec, jehož rozmanitý talent a schopnost přizpůsobit se různým žánrům a rolím ho činí jedním z nejvýraznějších a nejuznávanějších herců na české kulturní scéně.

Kde hraje nebo hrál Zbyněk Fric?

Biograf láska v Divadle Kalich

Doktor Faust v Divadle na Maninách

Horečka sobotní noci v Divadle Kalich

Kat Mydlář v Divadle Broadway

NE/normální v Divadle Na Prádle

Voda (a krev) nad vodou v Divadle Kalich

Galileo v Divadle Hybernia

Doktor OX v Divadle Hybernia

IAGO v Divadle Hybernia

Tři Mušketýři v Divadle Broadway

Tajemství v Divadle Kalich

Srdcový král v Divadle Kalich

Pomáda v Divadle Kalich

Osmý světadíl v Divadle Kalich

Mauglí v Divadle Kalich

Atlantida v Divadle Kalich

Napsat komentář