Z New Yorku přímo do Prahy

Jan Smigmator přiveze atmosféru Carnegie Hall do divadla Hybernia

Milovníci jazzu, swingu a nejslavnějších amerických standardů nemusí smutnit, že nestihli Jana Smigmatoraminulý týden v newyorské Carnegie Hall. Bezprostředně po svém návratu do vlasti totiž předvede svoje umění i v Praze. Atmosféra slavné koncertní síně se tak přenese i na prkna divadla Hybernia, kam český swingový zpěvák přiveze světoznámý repertoár Velkého amerického zpěvníku. Doprovodí hošpičky současné české jazzové scény a legendární americký saxofonista ScottHamilton. Koncert se uskuteční v divadle Hyberniave čtvrtek 18. května.

Program koncertu v divadle Hybernia bude totožný jako v Carnegie Hall a velmi podobné bude i složení kapely. „Atmosféra koncertu v Carnegie Hall byla tak výjimečná a silná, že v nás bude rezonovat ještě dlouho. Troufám si říct, že navždy. Proto jsem si jist, že na publikum dýchne i v Divadle Hybernia.
Se ScottemHamiltonem jsme před lety natáčeli album zasvěcené Gershwinovi, ale až v Carnegie jsme si poprvé zahráli na jednom pódiu. Bylo to tak úžasné, tak inspirující… Hned jsem se začal těšit, až si to v Hybernii zopakujeme,“
říká Jan Smigmator.

Stejně jako v New Yorku vystoupí Jan Smigmator v doprovodu klavíristy, aranžéra a hudebního producenta Jana Steinsdörfera (člen kapely Chinaski), vynikajícího hráče na Hammondovy varhany Jana Andra a členů Big Bandu Gustava Broma, kontrabasisty Tomáše Baroše a bubeníka Marka Urbánka. Společně s českou jazzovou elitou vystoupí v Praze i matador světové jazzové scény, jeden z nejzásadnějších saxofonistů hudební historie, Američan ScottHamilton. „Zazpívat si v New Yorku v Carnegie Hall byl vždycky můj velký sen. Zazpívat si tam ale s kapelou Tonyho Bennetta, okořeněnou legendárním ScottemHamiltonem a nejlepšími českými jazzmany, byl vlastně splněný sen na druhou,“ uzavírá Jan Smigmator.

V koncertním programu zazní například písně Moon River, People, WatchWhatHappens, How Do YouKeepThe Music Playing, Day By Day, The Song IsYou, I’veGot A Crush On You, My Way, ale také několik písní ze Smigmatorovy autorské dílny a když dodrží newyorský playlist do posledního detailu, dojde i na moravskou lidovou.

TIP: Hledáte realitní kancelář v Brně? Podívejte se na RE/MAX Delux a nechte si udělat odhad ceny nemovitosti zdarma.

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]