Známý muzikálový libretista čestným členem Prahy 1

Michael Prostějovský byl oceněn necelý měsíc před svými sedmdesátými narozeninami starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým. Během čtvrtečního představení Jesus Christ Superstar v Hudebním divadle Karlín získal čestné občanství Prahy 1. Oceněn byl za přínos v oblasti kultury.

Textař, producent, libretista a rozhlasový novinář jehož jméno figuruje v českém muzikálovém světě již dlouhou dobu je pro muzikálovou scénu známý především librety pro muzikály Andrew Lloyda Webbera a Tima Rice. Především je pak jeho jméno spojováno s muzikálem Jesus Christ Superstar, jehož česká verze byla poprvé uvedena v roce 1994 s rekordním uvedením 1300 repríz. Mezi další muzikály, pod kterými je podepsán svým českým přebásněním jsou například Kočky, Sunset Boulevard, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, či Evita. Jeho práci můžeme vidět nejen na pražské muzikálové scéně, ale také v Ostravě, kde dlouhodobě spolupracuje s Národním divadlem moravskoslezským.
Od roku 1990 je také autorem muzikálového magazínu ,,Muzikál express“, který můžete slyšet na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Pořad ,,Muzikál express“ se může pyšnit délkou svého vysílání, a to přesně 28 let.

Autorka: Sandra Klimešová

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Napsat komentář