Vstupenky na ColosseumTicket.

Divadlo v Dlouhé - o divadle

Divadlo v Dlouhé, založené v roce 1996 a zřizované hlavním městem Prahou, je významnou scénou českého divadelního světa. Vedení divadla zastává ředitelka Daniela Šálková, režisérka Hana Burešová a dramaturg Štěpán Otčenášek, a v minulosti se významně na vedení podíleli také režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský (duo SKUTR) a zakládající člen Jan Borna.

Herecký soubor Divadla v Dlouhé vznikl spojením herců z divadla Labyrint a Dejvického divadla. Divadlo se v průběhu let stalo hostitelem pro mnoho významných českých režisérů, což obohacuje jeho repertoár.

Záměrná žánrová a stylová pestrost je charakteristickým rysem inscenační práce Divadla. Divadlo se zaměřuje na méně známé, často dosud v Čechách neuvedené tituly, a vyznačuje se využitím muzikantského, pěveckého a pohybového potenciálu herců, výtvarných a hudebních metafor, bohatých světelných a audiovizuálních prostředků. Divadlo tak překračuje tradiční činoherní žánr a pohybuje se směrem k alternativnímu, hudebnímu, loutkovému a kabaretnímu divadlu.

Kolektivní herecká souhra a kontaktnost s publikem jsou dalšími specifickými rysy tohoto divadla. Představení jsou energická, s důrazem na disciplinovanou souhru, což přispívá k silné rezonanci s publikem.

Divadlo také pečuje o mladé diváky, pořádá festival Dítě v Dlouhé pro menší děti a od roku 2007 i festival pro teenagery 13+. Každoročně uvádí přes 120 představení pro děti a mládež.

Divadlo si získalo ocenění odborné kritiky i diváckých cen a každoročně ho navštíví přes osmdesát tisíc diváků, s dlouhodobě vysokou návštěvností nad 95 procent. Jeho přístup k divadelnímu umění a zaměření na inovativní a žánrově rozmanité inscenace činí Divadlo jedinečnou scénou na české divadelní mapě.

Divadlo v Dlouhé program

Aktuální program Divadla v Dlouhé nemáme k dispizici, můžete se ale podívat na přehled představení v ostatních divadlech.

Kontaktní údaje a mapa

Napsat komentář