Recenze: Premiéra muzikálu Srdeční záležitost

Divadlo Lucie Bílé nás pozvalo na premiérové představení muzikálu Srdeční záležitost. Z dílny skladatelky Amandy McBroom, která nám představila hit „The Rose“, nyní přichází s příběhem Annie, ženy stojící na křižovatce svého života.

Od začátku je evidentní, že se jedná o muzikál se současným nádechem. S tématem sebepoznání se setkáváme dennodenně, a Srdeční záležitost nám nabízí nový pohled na tuto odvěkou problematiku. Lucie Bílá v roli Annie byla naprosto skvělá. Její herecký výkon je, jak jsme od ní zvyklí, na vysoké úrovni a její zpěv pohladil duši.

Muzikál Srdeční záležitost
Fotografie z oficiálního webu divadla divadloluciebile.cz

Muzikál nás zavede do života Annie, která oslavuje jak padesáté narozeniny, tak třicáté výročí svatby se Stevem. Sledujeme její vzpomínky na mládí, na první setkání se Stevem a na všechny významné okamžiky jejich společného života. Mladší verze Annie a Steva, ztvárněné Markétou Schimmerovou a Peterem Pechou, nás provázejí jejich vzpomínkami, láskou na první pohled, prvními spory a rozhodnutím zůstat spolu.

V současnosti se však Annie a Steve potýkají s typickými problémy dlouhodobého vztahu. Děti jim už dospěly a opustily rodné hnízdo. Oba mají pocit, že se z nich stali spíše spolubydlící než milenci. Annie, uprostřed své životní křižovatky, se potýká s otázkou, zda nepropásli skutečnou podstatu života a vzájemné lásky.

Kateřina Pechová v roli nejlepší kamarádky Annie přináší komický prvek do příběhu, když se snaží povzbudit Annie a přesvědčit ji, aby opět objevila radost ze života a nakopla svůj vztah se Stevem. Její hlas a písně představují klíčové momenty v představení, kdy se mění dynamika příběhu.

Muzikál Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé
Fotografie z oficiálního webu divadla divadloluciebile.cz

Jeff, ztvárněný Martinem Schreinerem, je postava z Annie a Steveovi minulosti, která přináší komplikace i humor. Jeho vzpomínky, spojené s mladším Stevem, odhalují hlouběji, co oba hrdinové ve svém životě propásli, ale také co můžou znovu najít.

Na konci muzikálu se Annie a Steve rozhodnou přepsat svůj příběh, obnovit svůj vztah a znovu objevit radost ze společně strávených momentů. Představení nám nabízí nadějný pohled na lásku, stáří a možnost nových začátků, bez ohledu na věk nebo okolnosti.

Ovšem, nemohu si nevšimnout vlažného začátku. Ačkoliv se jednalo o muzikál, začátek měl spíše nádech hudební komedie s vyšším množstvím mluveného slova. K obrovskému zlomu došlo s první písní Kateřiny Pechové, jejíž hlasový projev muzikál doslova probudil k životu. Kateřinu za naši redakci hodnotíme jako největší překvapení a největší plus celého představení.

Další pochvalu si zaslouží Martin Schreiner. Jeho komediální výkon přinesl do představení mnoho vtipných momentů, a jeho zpěv byl rovněž na vysoké úrovni.

Muzikál Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé
Fotografie z oficiálního webu divadla divadloluciebile.cz

Na druhou stranu, představení trpělo několika slabšími momenty, zejména ve své první polovině. Slabší začátek mohl odradit některé návštěvníky, kteří očekávali vyšší tempo od samého začátku.

Celkově je muzikál Srdeční záležitost kvalitním představením s několika vynikajícími výkony. Ačkoliv byl začátek vlažný, druhá polovina byla silná a zábavná. Za naši redakci hodnotíme toto představení 70 %. Je to povedený kousek, který nabízí vtip, hudbu a výkony, které stojí za to vidět.


Fotografie z oficiálního webu divadla divadloluciebile.cz

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 20 Průměrní hodnocení: 3.8]

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář