Andrea Gabrišová, talentovaná muzikálová herečka a zpěvačka, si vydobyla své místo na divadelní scéně obou sousedních republik. Její kariéra se začala rozvíjet již během studia na bratislavské konzervatoři, kdy se představila v několika inscenacích Divadla Nová scéna, včetně Cikáni jdou do nebe, Bajaja a Hairspray.

Po přesídlení do Prahy v roce 2014 se rychle etablovala v hlavním městě ČR. Její první větší role byla Meg Giry v oslavovaném muzikálu Fantom opery v Goja Music Hall. Následně si zahrála hlavní roli v muzikálu Romeo a Julie a Berušku v muzikálu Ferda Mravenec.

Od roku 2018 si můžeme ji pravidelně vychutnávat na jevišti Národního divadla moravskoslezského v rolích jako Demetra v Kočkách nebo Rosalie v West Side Story. V muzikálu Květiny pro paní Harrisovou zaujímá dvojroli, a v originálním muzikálu Harpagon je lakomec? hraje Elišku.

Kromě své divadelní kariéry je součástí Czech Cabaret Show v divadle Hybernia v Praze a dlouhodobě spolupracuje s dětským projektem Fíha tralala a kapelou Baby Band. Její umělecký talent jí zavedl až do semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. Vedle divadla se Andrea věnuje dabingu, kde propůjčuje svůj hlas různým značkám, filmům a klasickým Disneyovským pohádkám jako Malá mořská víla či Peter Pan.

Kde hraje nebo hrála?

Muzikál OLIVER! v NDM Ostrava

Muzikál WEST SIDE STORY v NDM v Ostravě

Muzikál KVĚTINY PRO PANÍ HARRISOVOU v NDM v Ostravě

Muzikál Kočky v NDM v Ostravě

Muzikál Harpagon je lakomec v NDM v Ostravě

Muzikál Okno mé láskyDivadle Broadway v Praze

Muzikál Láska nebeská v Divadle Broadway v Praze

Muzikál Fantom operyGOJA music hall v Praze

Napsat komentář