Z muzikálu Tarzan jsme se posadili na prdel!

Vážení milovníci muzikálů a čtenáři našeho portálu PražskéMuzikály.cz. Pokud nemáte rádi přílišnou chválu, ale spíše se vyžíváte ve šťouravé kritice, rozhodně nečtěte dále. Tento článek by měl mít podtitul „naprosto neprofesionální“. Rozhodl jsem se článek napsat „jak mi zobák narostl“. Berte to jako zpověď muzikálového nadšence, který za posledních 2 a půl roku navštívil více než 100 muzikálových představení.

Muzikál Tarzan se světovými hity Phila Collinse byl původně vytvořen pro filmové studio Walt Disney. To už asi nikoho nepřekvapí, o původním muzikálu ale tento článek nebude, to už máme za sebou v předchozích článcích. 😊 V tomto článku se zaměříme na úžasné výkony herců, tanečníků, artistů a celého týmu z divadla Hybernia na slavnostní premiéře 4.10.2019.

Příběh začíná ztroskotáním lodi, kdy přežijí pouze rodiče Tarzana, které si zahrál sám Tarzan David Gránský a Jane Ivanka Korolová. Moře je vyvrhne na pláži ostrova, kde se nestihnou pořádně ani rozkoukat. Po napadení levhartem zůstane v provizorním přístřešku pouze uplakaná loutka malého Tarzánka.

Malého Tarzana nalezne Kala, Gorilí matka, které levhart krátce před tím sežral mládě. Kala v podání fenomenální Dity Hořínkové se Tarzana ujme a přesvědčí zbytek své tlupy, že si Tarzana nechají a vychovají. Tím začíná jedno kouzelné představení, ze kterého jsme se KONEČNĚ posadili na prdel.

Muzikál je plný úžasných melodií a doplněný skvělou pohybovou a artistickou průpravou. Náročné pohybové kreace předvedl i malý Tarzánek. Této role se na slavnostní premiéře ujal skvělý Viktor Antonio, který tak hrál „opičího syna“ své skutečné matce Ditě Hořínkové. Byl to úžasný zážitek sledovat, jak jim to na jevišti klape, sametově zazpívané písně v podání Viktora, po kterých divákům naskakovala husí kůže není nic proti tomu, co musel cítit Viktorův starší brácha Filip s tatínkem, vedle kterých jsme seděli. Po očku jsem sledoval, jak jsou táta s bráchou na malého Viktora a maminku hrdí.

Po prvotních taškařicích mezi malým Tarzanem a Kerchakem, opičím samcem, vůdcem tlupy, kterého si zahrál zkušený Pepa Vojtek, se příběh posunul do doby, kdy Tarzan dospěl. Dospělého Tarzana, kterého si skvěle zahrál David Gránský, provázel po celou dobu příběhu jeho opičí kamarád Terk. Terka si zahrál úžasný a často opomíjený zpěvák Martin Šemík. Všichni herci si zaslouží obdiv za jejich pohybové i pěvecké výkony, Martin speciálně za jeho nonstop chůzi v pokleku. Že Martin je skvělý zpěvák už ví snad každý z našich čtenářů, proto musíme z tohoto muzikálu mimo jiné vyzvednout i jeho pohybové a herecké výkony. Vrátím se ale ještě k samotnému Tarzanovi v podání Davida Gránského. Za určité předsudky o Davidových pěveckých kvalitách nemůžu jinak než si nafackovat. David zahrál, ale hlavně zazpíval Tarzana skvěle, za celé představení neměl David jediný falešný moment a sázel tam jeden libozvuční tón za druhým.

Muzikál je propleten i úsměvnými hláškami a humorem, který není infantilní jako v některých jiných muzikálech. To trochu odlehčí místy smutnou love story, kterou Tarzan bezesporu je. Ač je láska mezi Tarzanem a jeho opičí matkou snadno uvěřitelná a je provázena několika krásnými společnými písněmi, do oné love story nám ještě někdo chybí.

Je to tak, do příběhu nám přibyla okouzlující Ivanka Korolová. Role Jane se zhostila nejlépe jak mohla, musím vyzdvihnout její herecký výkon. Žral jsem Ivance každé mluvené slovo, každou vtipnou hlášku, která vždy seděla jak „prdel na hrnec“. Ivanku osobně miluji v seriálu Krejzovi, který beru jako skvělé odlehčení po někdy náročných dnech v práci. Právě z onoho seriálu vím, že je Ivanka super komediální herečka, což předvádí i v několika komických scénách v muzikálu Tarzan. Muzikál je skvěle vyvážen humorem, ale i vážnými a srdceryvnými scénami. Vše do sebe v celku skvěle zapadá.

Původní muzikál je bezesporu skvělé dílo, ale herecké výkony v divadle Hybernia mu dávají zcela jiný rozměr. Nový rozměr muzikálu dodal především sametový hlas Ivanky Korolové, která je úžasnou zpěvačkou a kdoví proč, podle mě i často opomíjenou. To že je Ivanka skvělá zpěvačka vím už od dob televizního seriálu Gympl s.r.o., kde si zahrála a zazpívala právě i po boku svého Tarzana Davida Gránského. Poté mi spadla brada, když jsem viděl Ivanku v muzikálu Doktor OX, kde předvedla, co v ní je. Role Jane, je pro ni podle nás životní muzikálová role. Jako by byla napsána Ivance na tělo. Role jí sedí jako ještě nikomu, a že jsem viděl už opravdu hodně muzikálů. 😊

Příběh Tarzana asi většina z nás zná, sem tam nějaký záporák, lest, pěst a to někdy fest… Nebudu se už dále rozepisovat o příběhu, který všichni známe. Už vám mohu pouze říci, že muzikál Tarzan je první a na dlouhou dobu asi jediný, kterému dávám hodnocení „TO MUSÍTE VIDĚT“. I já se vydám na další představení, abych zjistil, jak si vedou i další alternace.

Teď už ale na nic nečekejte a vyberte si nejbližší možný termín, ať se o tom co tu čtete přesvědčíte na vlastní kůži!

Děkuji za váš čas věnovaný tomuto článku. S velkým respektem a obdivem, Pavel Jirouš, zakladatel portálu PražskéMuzikály.cz.

Více informací o muzikálu zjistíte na stránce muzikálu Tarzan.

Název představení Datum Čas Volných míst Vstupenky
Tarzan 11.05.2024 14:00 263
Tarzan 11.05.2024 18:00 359
Tarzan 12.05.2024 14:00 260
Tarzan 01.06.2024 14:00 387
Tarzan 01.06.2024 18:00 378
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]