Muzikál Děti ráje
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Autoři muzikálu Děti ráje:

Libreto:
Sagvan TOFI

Hudba:
František JANEČEK, Michal DAVID, Zdeněk BARTÁK, Vítězslav HÁDL

Texty písní:
Richard BERGMAN, František ŘEBÍČEK, Eduard PERGNER, Jaroslav MACHEK, Pavel VRBA, Sagvan TOFI, Michael PROSTĚJOVSKÝ

TVŮRČÍ TEAM
Producent:
Sagvan TOFI

Ředitelka produkce:
Jája KLÍČOVÁ

Produkce:
Genny CIATTI

Výtvarník dekorace:
arch. Daniel DVOŘÁK

Light design:
Ondřej BULVA

Sound design:
Petr KOŠAŘ

Hudební aranžmá:
Jaroslav ŠIMEK

Korepetitor:
Lenka CÍSAŘOVÁ

Choreografie:
Leona QAŠA Kvasnicová

Asistentka choreografie:
Pavlína VEJNAROVÁ

Výtvarník kostýmů:
Roman ŠOLC

Asistentka výtvarníka kostýmů:
Martina TÓTHOVÁ

Asistent režie:
Martin NOVOTNÝ & Genny CIATTI

Režie:
Radek BALAŠ


Termíny muzikálu Děti ráje

Tento muzikál se aktuálně nehraje. Podívejte se na aktuální nabídku muzikálů.


Obsazení muzikálu Děti ráje

Tom:
SAGVAN TOFI, MARTIN DEJDAR, BRAŇO POLÁK

Stanley:
BRAŇO POLÁK, LUKÁŠ VACULÍK

mladý Michal:
TOMÁŠ LÖBL

mladá Eva:
ANETA VRZALOVÁ

dospělý Michal:
JAN KŘÍŽ, BOŘEK SLEZÁČEK

Šouman:
DAVID BOUŠA, ONDŘEJ BÁBOR

dospělá Eva:
MICHAELA HORKÁ, PETRA PETEROVÁ

Čusbus:
ZDENĚK HRUBÝ

Kájina:
MICHAELA HORKÁ, MICHAELA NOSKOVÁ

Bára:
GENNY CIATTI, KLÁRA JELÍNKOVÁ

Mickey:
JAN KOPEČNÝ, LADISLAV KORBEL

Michalův otec:
PAVEL NOVOTNÝ, LUBOŠ ONDRÁČEK

Ředitelká Vostrá:
BARBORA RAJNIŠOVÁ, HANA SRŠŇOVÁ

Tomova Matka / moderátorka:
BARBORA RAJNIŠOVÁ, HANA SRŠŇOVÁ

Company:
Jaroslav POSPÍŠIL, Radek FIŠER, Pavlína VEJNAROVÁ, Michaela POLÁČKOVÁ, Kateřina HUKOVÁ, Barbora BŘEZINOVÁ, Kateřina GORNIOKOVÁ


O muzikálu Děti ráje

I. DĚJSTVÍ – 1989 (tehdy)
Středočeské městečko Bičovice zaznamenalo příchod fenoménu zvaného diskotéka. Místní mládež tráví čas v “Ráji”, místním klubu, kromě jednoho – Michala Gregora. Před maturitou na gymnáziu a odjezdem do Austrálie se raději věnuje psaní básní a skládání písní. Jeho nejlepšími přáteli jsou kytara a malý soused Čusbus. Spolužáci jej považují za podivína, ale stejně jako ostatní se zajímá o spolužačku Evu.

Když ho Eva pozve na diskotéku, Michal překoná pochybnosti a jde. Po zesměšnění od diskžokejů Toma a Stanleyho, se Michal postaví na Evino stranu během hádky s Tomem. Michal je vyhozen z klubu, ale jeho čin upoutá Evu, která mu nabídne opravit natržené kalhoty. Druhý den jim přeskočí jiskra, ale Michalův otec oznámí, že odjezd do Austrálie je za dva dny. Tom a Stanley se dozvědí o Michalově blízkosti s Evou a s pomocí Eviny kamarádky Kájiny plánují vztah zničit.

Michal svěří dopis a nahrávku písničky pro Evu do rukou Čusbuse. Kájina však vzkaz pozmění a Eva na nahrávku s písničkou narazí až večer v “Ráji” s Tomem. Michal, zklamaný z Evina opilství a přítomnosti Toma, se vrací domů, aby odjel do Austrálie.

II. DĚJSTVÍ – 2010 (současnost)
Jednadvacet let později se Michal, úspěšný podnikatel a vdovec, vrací s dospívajícím synem do Bičovic. Mickey, Michalův syn, se setká s Bárou, dcerou Evy a Toma. Na místní hudební soutěži zazpívá Mickey píseň, kterou kdysi Michal napsal pro Evu, aniž by věděl, kdo je skutečný autor. Po soutěži se Bára a Mickey pohádají, protože Eva tvrdí, že píseň napsal Tom.

Na oslavě 100 let Bičovic zazpívá Mickey novou píseň, tentokrát svou, jako omluvu Báře. Čusbus odhalí pravdu o autorství původní písně a Kájina přizná, že před lety záměrně pozměnila Michalův vzkaz Evě. Eva si uvědomí, že Michal ji nikdy nezradil a stále ji miloval. Bára a Mickey se smíří a stávají se přáteli.

Michal se setká s Evou a omlouvá se jí za to, co se stalo před lety, ale Eva mu odpustí a řekne, že si uvědomuje, že nikdy nebyl Tom ten pravý. Objevuje se Tom, který se chce s Evou rozvést, protože se zamiloval do jiné ženy. Michal a Eva se nakonec dají dohromady a rozhodnou se začít nový život spolu. Tom pokračuje ve svém životě se svou novou láskou.

Mickey a Bára se také zamilují a společně s Michalem a Evou tvoří šťastnou rodinu. Čusbus, který se stal úspěšným hudebním producentem, nabídne Mickeymu a Báře spolupráci na jejich vlastní hudbě.

Film končí slavnostním koncertem v “Ráji”, kde všichni oslavují nové začátky a šťastné konce. Příběh ukazuje, jak láska a přátelství mohou překonat zrádnost a zklamání, a že nikdy není pozdě na druhou šanci.


Fotografie z muzikálu Děti ráje:

Fotografie z oficiálních stránek muzikálu.

Napsat komentář