Muzikál Děti ráje
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 13 Průměrní hodnocení: 4.2]

Autoři muzikálu Děti ráje:

Libreto:
Sagvan TOFI

Hudba:
František JANEČEK, Michal DAVID, Zdeněk BARTÁK, Vítězslav HÁDL

Texty písní:
Richard BERGMAN, František ŘEBÍČEK, Eduard PERGNER, Jaroslav MACHEK, Pavel VRBA, Sagvan TOFI, Michael PROSTĚJOVSKÝ

TVŮRČÍ TEAM
Producent:
Sagvan TOFI

Ředitelka produkce:
Jája KLÍČOVÁ

Produkce:
Genny CIATTI

Výtvarník dekorace:
arch. Daniel DVOŘÁK

Light design:
Ondřej BULVA

Sound design:
Petr KOŠAŘ

Hudební aranžmá:
Jaroslav ŠIMEK

Korepetitor:
Lenka CÍSAŘOVÁ

Choreografie:
Leona QAŠA Kvasnicová

Asistentka choreografie:
Pavlína VEJNAROVÁ

Výtvarník kostýmů:
Roman ŠOLC

Asistentka výtvarníka kostýmů:
Martina TÓTHOVÁ

Asistent režie:
Martin NOVOTNÝ & Genny CIATTI

Režie:
Radek BALAŠ


Termíny muzikálu Děti ráje

Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Níže uvedené termíny jsou na turné Kultura pod hvězdami, kde se tento muzikál bude hrát v různých městech po ČR a Slovensku. Pro více informací se podívejte na kompletní přehled termínů tohoto muzukálu.

Název představení Datum Čas Volných míst Vstupenky
Děti ráje 31.05.2024 20:00 206
Děti ráje 07.06.2024 20:00 18
Děti ráje 14.06.2024 20:00 219
Děti ráje 15.06.2024 19:30 16
Děti ráje 20.06.2024 20:00 181

NÁŠ TIP! Muzikál Beetlejuice v HDK

Hudební divadlo Karlín s hrdostí oznamuje evropskou premiéru muzikálu Beetlejuice, inspirovaného ikonickým filmem Tima Burtona z roku 1988, který přinesl nový směr hororovým fantasy komediím.

Muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín

Obsazení muzikálu Děti ráje

Tom:
SAGVAN TOFI, MARTIN DEJDAR, BRAŇO POLÁK

Stanley:
BRAŇO POLÁK, LUKÁŠ VACULÍK

mladý Michal:
TOMÁŠ LÖBL

mladá Eva:
ANETA VRZALOVÁ

dospělý Michal:
JAN KŘÍŽ, BOŘEK SLEZÁČEK

Šouman:
DAVID BOUŠA, ONDŘEJ BÁBOR

dospělá Eva:
MICHAELA HORKÁ, PETRA PETEROVÁ

Čusbus:
ZDENĚK HRUBÝ

Kájina:
MICHAELA HORKÁ, MICHAELA NOSKOVÁ

Bára:
GENNY CIATTI, KLÁRA JELÍNKOVÁ

Mickey:
JAN KOPEČNÝ, LADISLAV KORBEL

Michalův otec:
PAVEL NOVOTNÝ, LUBOŠ ONDRÁČEK

Ředitelká Vostrá:
BARBORA RAJNIŠOVÁ, HANA SRŠŇOVÁ

Tomova Matka / moderátorka:
BARBORA RAJNIŠOVÁ, HANA SRŠŇOVÁ

Company:
Jaroslav POSPÍŠIL, Radek FIŠER, Pavlína VEJNAROVÁ, Michaela POLÁČKOVÁ, Kateřina HUKOVÁ, Barbora BŘEZINOVÁ, Kateřina GORNIOKOVÁ


O muzikálu Děti ráje

I. DĚJSTVÍ – 1989 (tehdy)
Středočeské městečko Bičovice zaznamenalo příchod fenoménu zvaného diskotéka. Místní mládež tráví čas v “Ráji”, místním klubu, kromě jednoho – Michala Gregora. Před maturitou na gymnáziu a odjezdem do Austrálie se raději věnuje psaní básní a skládání písní. Jeho nejlepšími přáteli jsou kytara a malý soused Čusbus. Spolužáci jej považují za podivína, ale stejně jako ostatní se zajímá o spolužačku Evu.

Když ho Eva pozve na diskotéku, Michal překoná pochybnosti a jde. Po zesměšnění od diskžokejů Toma a Stanleyho, se Michal postaví na Evino stranu během hádky s Tomem. Michal je vyhozen z klubu, ale jeho čin upoutá Evu, která mu nabídne opravit natržené kalhoty. Druhý den jim přeskočí jiskra, ale Michalův otec oznámí, že odjezd do Austrálie je za dva dny. Tom a Stanley se dozvědí o Michalově blízkosti s Evou a s pomocí Eviny kamarádky Kájiny plánují vztah zničit.

Michal svěří dopis a nahrávku písničky pro Evu do rukou Čusbuse. Kájina však vzkaz pozmění a Eva na nahrávku s písničkou narazí až večer v “Ráji” s Tomem. Michal, zklamaný z Evina opilství a přítomnosti Toma, se vrací domů, aby odjel do Austrálie.

II. DĚJSTVÍ – 2010 (současnost)
Jednadvacet let později se Michal, úspěšný podnikatel a vdovec, vrací s dospívajícím synem do Bičovic. Mickey, Michalův syn, se setká s Bárou, dcerou Evy a Toma. Na místní hudební soutěži zazpívá Mickey píseň, kterou kdysi Michal napsal pro Evu, aniž by věděl, kdo je skutečný autor. Po soutěži se Bára a Mickey pohádají, protože Eva tvrdí, že píseň napsal Tom.

Na oslavě 100 let Bičovic zazpívá Mickey novou píseň, tentokrát svou, jako omluvu Báře. Čusbus odhalí pravdu o autorství původní písně a Kájina přizná, že před lety záměrně pozměnila Michalův vzkaz Evě. Eva si uvědomí, že Michal ji nikdy nezradil a stále ji miloval. Bára a Mickey se smíří a stávají se přáteli.

Michal se setká s Evou a omlouvá se jí za to, co se stalo před lety, ale Eva mu odpustí a řekne, že si uvědomuje, že nikdy nebyl Tom ten pravý. Objevuje se Tom, který se chce s Evou rozvést, protože se zamiloval do jiné ženy. Michal a Eva se nakonec dají dohromady a rozhodnou se začít nový život spolu. Tom pokračuje ve svém životě se svou novou láskou.

Mickey a Bára se také zamilují a společně s Michalem a Evou tvoří šťastnou rodinu. Čusbus, který se stal úspěšným hudebním producentem, nabídne Mickeymu a Báře spolupráci na jejich vlastní hudbě.

Film končí slavnostním koncertem v “Ráji”, kde všichni oslavují nové začátky a šťastné konce. Příběh ukazuje, jak láska a přátelství mohou překonat zrádnost a zklamání, a že nikdy není pozdě na druhou šanci.


Fotografie z muzikálu Děti ráje:

Fotografie z oficiálních stránek muzikálu.

Napsat komentář