Vstupenky na ColosseumTicket.

Dejvické divadlo - o divadle

Dejvické divadlo, založené v roce 1992 v rámci Obvodního kulturního domu Prahy 6, je dnes jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších scén v České republice. Za jeho založením stála ředitelka OKD Eva Kejkrtová Měřičková, která divadlo vedla téměř tři desetiletí. Během jejího vedení se divadlo transformovalo z příspěvkové organizace na obecně prospěšnou společnost a získalo pověst vyhledávané a kvalitní scény.

První představení se zde odehrálo 14. října 1992, přičemž soubor tehdy tvořili studenti DAMU pod vedením Jana Borny, který se stal v roce 1993 uměleckým šéfem. Ministerstvo kultury ČR v tomto roce divadlu udělilo status profesionální scény.

Počáteční soubor působil ve Dejvickém divadle čtyři sezóny a získal významná ocenění, včetně Radokovy ceny za inscenaci roku. V roce 1996 přešel soubor do Divadla v Dlouhé, a na jeho místo nastoupil nový soubor pod vedením Miroslava Krobota. Soubor se postupně proměnil, přičemž k němu přibyli významní čeští herci jako Ivan Trojan, Lukáš Hlavica, David Novotný a další.

V letech 2014–2016 byl uměleckým šéfem Michal Vajdička, a od roku 2017 tuto pozici zastává Martin Myšička. Dramaturgie divadla se soustředí na současnou dramatiku, včetně původních děl českých a slovenských autorů, ale v repertoáru jsou i adaptace světové literatury a klasické hry.

Divadlo je také známé svými filmovými a televizními projekty, mezi které patří filmy Petr Zelenky „Příběhy obyčejného šílenství“ a „Karamazovi“, seriál „Čtvrtá hvězda“ a „Dabing Street“. V roce 2019 měl premiéru seriál „Zkáza Dejvického divadla“, kde herci hráli sami sebe.

Svým bohatým repertoárem a významnými oceněními se divadlo stalo šestkrát divadlem roku a je stále považováno za jednu z klíčových scén českého divadelního umění.

Dejvické divadlo program

Aktuální program Dejvického divadla nemáme k dispizici, můžete se ale podívat na přehled představení v ostatních divadlech.

Kontaktní údaje a mapa

Napsat komentář