Divadlo 12 program 2024/2025

Divadlo 12 Ostrava

Divadlo 12 - kontaktní údaje a mapa

Historie a součastnost Divadla „12“

Divadlo „12“ se od své sté sezóny stalo komorním divadelním prostorem pod patronátem Národního divadla moravskoslezského. Oficiální zahájení tohoto divadelního prostoru proběhlo 16. září 2018. Tato scéna se nachází v komplexu budov Divadla Jiřího Myrona, konkrétně na adrese třída Čs. legií 12, kde se dříve nacházela Občanská záložna.

Divadelní prostory jsou rozděleny do dvou částí. První z nich je hlediště a sál pro divadelní představení. Druhou část tvoří divadelní bar nazvaný Ve Dvanáctce, který představuje ideální místo pro relaxaci a diskusi o představení.

Architektonický koncept celého divadla vytvořil architekt Jiří Stejskalík. Divadlo „12“ poskytuje intimní atmosféru pro 60 diváků, která umožňuje intenzivní a jedinečný kontakt mezi herci a diváky.

Tato scéna je místem, kde se odehrávají inscenace a aktivity všech souborů NDM, ale také další experimentální divadelní projekty, které využívají různých uměleckých žánrů. Divadlo „12“ rovněž nabízí talkshow a komorní hudební vystoupení. Během letních divadelních prázdnin hostí Divadlo „12“ Měsíc autorského čtení.

Podívejte se i na profily ostatních divadel.

Foto z webu NDM

Napsat komentář