Divadlo Hybernia se mění v džungli – v dubnu se vrací muzikál Tarzan

Jediný Disney muzikál v České republice v divadelní podobě se vrací do Divadla Hybernia. Již 4. dubna se v obnovené premiéře znovu odehraje jeden z nejznámějších dobrodružných a milostných příběhů dokreslený poutavou scénou, kostýmy a hudbou Phila Collinse. Slavný příběh mladého muže, kterého vychovala gorila a který hledá své kořeny obletěl svět. Česká podoba muzikálu nabídne skvělé herecké a pěvecké výkony za doprovodu dvacetičlenného živého orchestru. Tarzan měl v Hybernii derniéru před dvěma lety. Díky tehdy úspěšnému provedení, se podařilo vrátit muzikál zpět na česká divadelní prkna.

Příběh líčí osudy potomka mladého anglického páru, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice a který se brzy díky své síle a důvtipu stane nejmocnějším tvorem džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk a jeho prozření je umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane. Tarzan je jedno z mých nejoblíbenějších představení. Je to náročné pro všechny. Pro herce třeba proto, že vlastně musí být dvě a půl hodiny v podřepu, takže po 14 dnech zkoušení už měli všichni svalovou křeč. Pro zázemí, které diváci nevidí, pak na přestavbu, protože celá scéna musí být přesně, aby se nikdo nezranil a zachovala se atmosféra džungle, třeba díky přesnému nasvícení. Byl jsem kvůli tomu studovat gorily i v ZOO, aby všechno bylo správně,“ upřesňuje Libor Vaculík, režisér.

V rolích Tarzanů se v dospělé podobě představí Peter Pecha a Robert Urban. „Těším se zpátky nejen na lijány, ale také na skvělý původní cast, který hrál při prvním uvedení. Takže je to takový nostalgický návrat ´domů´ do džungle, a s kolegy se po dlouhé době opět na jevišti rádi potkáváme. A hlavně jsem se znovu přesvědčil, jak hudba Phila Collinse nestárne a má stále ohromnou sílu,“ říká Robert Urban. Roli Kaly si zahrají Jana Zenáhlíková a Dita Hořínková. Kala ve Vašem podání je srdcem celého představení… to je věta, na kterou nikdy nezapomenu. Pronesl ji zástupce Disney společnosti jako vyslanec tvůrčího týmu od Phila Collinse, který se přijel v roce 2019 podívat na pražskou premiéru. A pak moje nominace na cenu Thálie. To jsou neopakovatelné zážitky, které ve mně už navždy zůstanu. Jsem šťastná, že se Tarzan vrací do divadla Hybernia, a znovu ožije nádherný příběh plný dobrodružství a obrovské lásky,“ vzpomíná Dita Hořínková.

V rolích Kerchaka pak Josef Vojtek a Marian Vojtko. Tarzana jsem jako malý kluk přečetl několikrát, i když Kerchak byl pro mě záporák a neměl jsem ho rád, protože pořád brojil proti mému oblíbenci Tarzanovi, teď když ho hraju, musím říct, že je to v podstatě dobrák a hodný ´chlapík´ – opičák. Chce v podstatě jen to dobré pro svoji tlupu. Je to pro mě zase jiná zkušenost po Fantomovi, Draculovi, nebo Caesarovi. Tak vzhůru do korun stromů, jupí,“ zve Marian Vojtko. V roli Jane se alternují Ivana Korolová a Petra Vojtková a mnoho dalších.

Ráda bych diváky pozvala na velko-výpravný muzikál s více než padesátičlenným obsazením, včetně živého orchestru, který je určený nejen pro rodiny s dětmi,“ zve Eva Homindová, ředitelka Divadla Hybernia.

Muzikál Tarzan získal za skladbu Phila Collinse You´ll Be In My Heart nominaci na cenu Grammy, Zlatý Globus i Oscara za nejlepší píseň. Představení v Hybernii ocenili již v minulosti i tvůrci přímo ze studia Disney. Upozornili především na scénu a její propojení s choreografií, pojetí kostýmů a výkony herců. „From the start, it was clear that the audience was in for a treat. The scrim was raised to what would become the centrepiece of the staging: two large tree trunks. The appearance of the leopard was the first moment you really saw how physically the director (Libor Vaculík) and choreographer, (Ivana Hannichová) would use their artists in conjunction with the set designer (Hloušek). The Prague Tarzan is a very clever production, “ zněla citace od tvůrců, kteří viděli představení v Praze na premiéře 4. října 2019. (Od začátku bylo jasné, že publikum čeká lahůdka. Jednoduchý nápad byl pozvednut na to, co se stalo středobodem inscenace: dva velké kmeny stromů. Vzhled leoparda byl prvním okamžikem, kdy jste opravdu viděli, jak fyzicky režisér (Libor Vaculík) a choreografka (Ivana Hannichová) využívají své umělce ve spojení se scénografem (Hloušek). Pražský Tarzan je velmi chytrá inscenace.)

Název představení Datum Čas Volných míst Vstupenky
Tarzan 21.09.2024 14:00 366
Tarzan 21.09.2024 18:00 351
Tarzan 26.10.2024 14:00 378
Tarzan 26.10.2024 18:00 420
Tarzan 27.10.2024 14:00 394

Fotografie z tiskové konference 26.3.2024

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]

Napsat komentář