Fotografie z oficiálního webu Divadla Na Jezerce

Divadlo Na Jezerce program​ 2024/2025

Divadlo Na Jezerce

Kontaktní údaje a mapa

Divadlo Na Jezerce: Pokračování Bohaté Rodinné Tradice v Srdci Prahy

Malý divadelní skvost v srdci Prahy, je místem, kde se snoubí historie s moderními prvky. Vedené významným českým hercem a režisérem Janem Hrušínským, toto divadlo představuje nejen kulturní oázu pro milovníky divadla, ale také pokračování bohaté rodinné tradice, která má v českém divadelnictví nezastupitelné místo.

Historie a Odkaz

Založené v roce 2002,  navazuje na dlouholetou rodinnou tradici Hrušínských, jejíž kořeny sahají až do poloviny 19. století. Prvním významným předkem, který se věnoval divadlu, byl Ondřej Červíček, který v roce 1883 získal divadelní koncesi. Pozdější generace, včetně Rudolfa Hrušínského a Josefa Kemra, pokračovaly v této tradici, čímž vytvořily silný základ pro dnešní Divadlo Na Jezerce.

Repertoár a Umělecký Přístup

Divadlo se vyznačuje rozmanitým repertoárem, který zahrnuje jak klasické činoherní tituly, jako jsou „Charleyova teta“ nebo „Saturnin“, tak i moderní dramata a komedie. Vedle Jan Hrušínského se na režii podílejí i další významné osobnosti českého divadla, jako jsou Jan Hřebejk a Matěj Balcara. Tento tým zaručuje, že každé představení je jedinečným zážitkem.

Význam pro Českou Kulturu

Není jen místem setkávání talentovaných herců a režisérů, ale také platformou pro rozvoj české kultury a umění. Jeho představení jsou oceňována jak kritiky, tak diváky, což dokazuje jeho nezastupitelnou roli v českém divadelním světě.

Budoucnost a Vize

Vedení divadla si klade za cíl nejen zachovat tradici, ale také ji rozvíjet a přizpůsobovat současným trendům. Jan Hrušínský a jeho tým neustále hledají nové způsoby, jak oslovit mladší generace a přiblížit jim divadlo jako živou a dynamickou formu umění.

Divadlo Na Jezerce je místem, kde se prolíná historie s inovací, a kde každé představení je oslavou českého divadelního umění. Jeho příspěvek k bohatosti a rozmanitosti české kultury je neocenitelný, a jeho pokračující úspěch zaručuje, že divadelní tradice rodiny Hrušínských bude žít dál pro další generace.

Napsat komentář