Muzikál Legenda jménem Holmes
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 10 Průměrní hodnocení: 4.1]

Autoři muzikálu Legenda jménem Holmes:

Hudba, texty, libreto:
Ondřej Gregor Brzobohatý

Režie:
Gabriel Barre

Choreografie:
Karen Sieber

Hudební nastudování:
Chuhei Iwasaki

Scéna:
Michaela Horáčková Hořejší

Kostýmy:
Kristina Záveská

Sbormistr:
Sára Bukovská

Light design:
Pavel Dautovský

Sound design:
Petr Ackermann

Odborný poradce triků:
Jaroslav Kunc

Choreografie bojových scén:
Norbert Birdman

Premiéra 18. a 19. října 2018 v Hudebním divadle Karlín

ENGLISH SUBTITLES:
YES


Termíny muzikálu Legenda jménem Holmes v Hudebním divadle Karlín

Název představení Datum Čas Volných míst Vstupenky

Obsazení muzikálu Legenda jménem Holmes v HDK

Sherlock Holmes / Sir Arthur Conan Doyle
Brzobohatý Ondřej Gregor , Janota Lukáš

Irene Adlerová / Louisa Hawkinsová:
Kristýna Daňhelová, Anna Fialová

Dr. John Watson / Dr. Sigmund Freud
Holý Marek , Ratajský Denny

Profesor Moriarty / Virgil Cromwell
Sklenář Jan , Vaněk Petr

Paní Hudsonová
Chýlková Ivana , Kretschmerová Jaroslava

Inspektor Lestrade
Dulava Jaromír , Rajmont Filip

Company
Bouša David , Hrbáč Ivo , Kellner Lukáš , Nováková Kateřina , Příhodová Vendula , Šampalíková Barbora , Šlégr Jakub , Urban Jan , Špinar Petr , Býmová Dominika , Brožová Julie , Faltus Petr , Morávková Veronika , Stojánek Marek , Fialová Barbora , Lhotský Marek , Antošíková Jitka , Beerová Karolína , Kosková Petra , Miškovič Eva , Křehlová (Lebedová) Daniela , Červinková Dominika , Dvořák Jakub , Filipenský Jan , Hanušová Veronika , Chaloupková Vanda , Jandus Dominik , Koutecký Václav , Kubešová Nikola , Kůdela Jiří , Kvasnovská Tereza , Onderková Barbora , Pribylinec Michal , Procházka Václav , Semelová Ludmila , Smíšková Barbora , Wolf Leonard , Ledvina Zdeněk , Šůtovská Klára


O muzikálu Legenda jménem Holmes

Tento muzikál, založený na fiktivním příběhu, se vtipným způsobem zakládá na proslulosti legendárního detektiva Sherlocka Holmese a životních osudech jeho tvůrce, spisovatele Sira Arthura Conana Doyla. Doyle se začíná cítit stísněn nátlakem médií, veřejnosti a zejména jeho vydavatele Virgila Cromwella. Začíná pociťovat žárlivost, která ho nutí hledat únik z pod stínu svého slavného detektiva. Vidí východisko ve smrti své nejznámější literární postavy. Jaký bude konec tohoto vtipného, nadsázky plného příběhu se skvělou hudbou? Ani sám Sir Arthur Conan Doyle to zatím neví.

Je pravdou, že Arthur Conan Doyle se ve skutečnosti na chvíli zbavil Sherlocka Holmese, když ho nechal zahynout v hlubinách Reichenbašských vodopádů v povídce „Poslední případ“. Nicméně tak extrémní motivy, jaké jsou v mém muzikálu představeny s jistou extravagantností a hlubokou úctou k jeho dědictví, ho k tomu v reálu nikdy nevedly. Některé postavy mají skutečný základ, například Louisa Hawkins, skutečná partnerka Sira Arthura Conana Doyla.

Doktor Sigmund Freud také skutečně existoval, i když žádné záznamy o jejich přátelství s Doylem neexistují, nelze vyloučit, že se nemohli setkat, protože oba žili ve stejném historickém období. Postava Virgila Cromwella, Doyleova vydavatele, je však čistě fiktivní, ale bez ní by muzikál nemohl mít onu dramatickou zápletku, kterou je třeba chápat s nadsázkou a humorem jako uměleckou svobodu, nikoli jako popis skutečných historických skutečností.

Postava Sherlocka Holmese se také někdy odchyluje od svého typického charakteru a nečekaně vstupuje do jiné, pro diváka stejně sympatické role, čímž oživuje děj.

Především je však naším cílem, aby se divák bavil, smál, dojmul se, možná trochu poučil, ale hlavně si po celou dobu užíval královskou zábavu. Podívejte se i na další muzikály v Hudebním divadle Karlín.


Fotografie z muzikálu Legenda jménem Holmes:

Fotografie z oficiálních stránek HDK.

Napsat komentář