Manželství v kostce
Divadlo Studio DVAKomedie Luboše Baláka o sto let manželství v hodině a půl. Zuzana Kronerová a Oldřich Navrátil ve dvojrolích od dvacátých let až do stáří. Hostuje ve Studiu DVA divadlo, premiéra 27. 4. 2017.
Momentálně bez termínů
Toto představení aktuálně nehraje. Mezitím se můžete podívat, co se hraje v Praze:
Nebo se nechte upozornit, až se objeví nové termíny:
Obsazení
Tvůrčí tým
O představení
Manželství v kostce je komedie spisovatele a režiséra Luboše Baláka pro brněnské Divadlo Komediograf. Premiéra inscenace se uskutečnila 27. dubna 2017 v Divadle Bolka Polívky a od té doby ji Komediograf nasazuje hostujícím způsobem na scéně Studia DVA divadlo i v dalších českých a slovenských divadlech.
Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil ten nebezpečný jez sjet — vypadalo to s ním špatně. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka vytáhla za pádlo z proudu, a když pak po prožitém leknutí seděli na břehu a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let. Balák píše o věčném souboji mužů a žen, který se ovšem netýká jen dvou jedinců — týká se všech, a všichni ho prožíváme znovu a znovu. Emil a Marcela jen poněkud extrémněji.
Hra je především hereckou příležitostí pro Zuzanu Kronerovou a Oldřicha Navrátila. Oba hrají dvacetileté, když se právě seznámili na Berounce, i stodvacetileté, když na lavičce v Beskydech přemýšlejí, proč se jim vlastně nepovedlo zakroutit tomu druhému krkem. Komediografův osvědčený autorský rukopis — krátké výjevy, přesná pointa, hořký humor — funguje v komorním obsazení o to víc, že oba herci stíhají během devadesáti minut projít desítky let života jedné dvojice.
Inscenace trvá zhruba devadesát minut bez přestávky. Asistentkou režie je Adéla Vondráková, kostýmy navrhla Kateřina Kumhalová. Studio DVA divadlo Manželství v kostce uvádí jako hostující inscenaci Divadla Komediograf — vstupenky a aktuální pražské termíny najdete v kalendáři níže.
Hodnocení a recenze
Podělte se o svůj názor na toto představení
Ohodnoťte toto představení
Přihlaste se a podělte se o svůj názor s ostatními diváky. Vaše recenze pomáhá ostatním při výběru.
Přihlásit se a hodnotitZatím žádné recenze
Buďte první, kdo ohodnotí toto představení!
