Recenze: Muzikál „Slunce, seno, jahody“ – Co když láska k žánru překoná veškerá očekávání?

Pamatujete na Kelišku, Vencu, nebo Škopkovou? Ano, myslím postavy z legendární Troškovi komedie. Protože je dnes populární dělat předělávky téměř všeho, co má nějakou diváckou základnu, dočkala se i tato filmová komediální série muzikálové zpracování. Proto na jednom z představení nemohla chybět ani naše redakce, která neměla od tohoto kousku přílišná očekávání, ale přesto jsme zavítali do Hudebního divadla Karlín, abychom se přesvědčili o kvalitě muzikálové adaptace. A výsledek? Pozoruhodný.

Když Hudební divadlo Karlín avizovalo premiéru muzikálu „Slunce, seno, jahody„, naráželi jsme na vlnu předsudků a pocity rozpaků. Očekávali jsme recyklaci známé taškařice doplněné o písně a tanec. Avšak večer v Karlíně nám přinesl překvapení, které nám, musím přiznat, vyrazilo dech.

Muzikal Slunce seno jahody 10
Foto: David Kraus, z webu HDK

Představte si scénář, kde se „Měsíčku na nebi hlubokém“ prolíná s rapující krávou. Nevěřili byste, že to může fungovat, že? Ale v Karlíně to nejenže funguje, ale dodává muzikálu jedinečný šmrnc, jemuž se těžko odolává. Procházkova režie a Brzobohatého hudba dokáží diváka vtáhnout do světa zábavy, kde si nikdo neoddechne ani vteřinu.

Je pravda, že zpěv mohl být místy srozumitelnější a některé rýmy by si zasloužily jemnou úpravu. Ale energie herců, jejich zápal a precizně secvičená choreografie snadno upozadily tyto drobné nedostatky. Stejně tak bylo inspirující sledovat, jak se tým tvůrců vyhnul nástrahám napodobování a místo toho přistoupil k předloze s humorem, sebejistotou a originalitou.

Muzikal Slunce seno jahody 13
Foto: David Kraus, z webu HDK

Osobně jsem byl zaujat nejen výkony hlavních protagonistů, ale i celého hereckého ansámblu. Od Písaříka a Korolové až po Břínkovou a Vydru, každý z nich přispěl k celkové atmosféře muzikálu a jeho poutavosti.

Pokud se vás někdo zeptá, pro koho je tento muzikál určen, řekněte, že pro každého, kdo chce strávit večer plný smíchu, hudby a neotřelých nápadů. Ať už jste fanouškem původního filmu či nikoliv, v Karlíně najdete show, která je čistou, nekomplikovanou zábavou na profesionální úrovni.

Závěrem bych chtěl říci, že „Slunce, seno, jahody“ v muzikálovém podání v Karlíně nabízí mnohem více, než byste čekali. Je to výbuch energie, nápaditosti a láska k muzikálovému žánru se zde projevuje v každém tónu a pohybu.

Celkové hodnocení za naší redakci: 70%. Je to něco, co stojí za zhlédnutí, pokud máte rádi muzikály s nádechem nadsázky a originality.

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 10 Průměrní hodnocení: 4.1]

Napsat komentář