Vymítač RockOpera
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 2 Průměrní hodnocení: 4.5]

Autoři rockopery Vymítač:

Hudba: Milan Steigerwald,
scénář a libreto: Pavla Forest,
režie a choreografie: Irina Andreeva,
asistentka režie: Eva Petrášková;
grafika: Soňa Šerá
projekce: Veronika Vacínková,


světelná režie, lighting design: Michal Slunečko,
symfonické aranžmá: Daniel Wunsch,
sound engineer: Richard Scheufler Jr.,
jevištní mistryně: Jana Eichlerová,
media relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub


Termíny rockopery Vymítač

Vymítač RockOpera Praha


Obsazení rockopery Vymítač

Vymítač: Kamil Střihavka
Voják: Jan Toužimský
Kamarád vojáka: Petr Kutheil
Kněžka: Helena Kubelková
Mág, veterán: Petr Opava
Menhir: Pavla Forest
Dívka vojáka: Žántí

Démon: Magdaléna Tempírová,
Dívky v nočním klubu: Jana Ricci, Alexandra Kalousová, Eva Petrášková, Jana Eichlerová,
Lidé, vojáci: Sbor Rockové akademie, Salvi Salvatore, Pavel „Fafelos“ Pešík, Petr „Keeta“ Dvořák, Luboš Balog,

Divadelní společnost v klubu: Zuzana Dovalová, Matěj Kohout, Jan „Jafar“ Filipenský / Petr Novák


Video ukázka z rockopery Vymítač

O rockopeře Vymítač

RockOpera Praha se rozhodla rozšířit svůj už nyní dost rozmanitý a bohatý repertoár tajemnou rockovou operou Vymítač. Dílo je nejen jedním z hudebně nejtvrdších, s jakým divadlo kdy přišlo, ale zároveň i úplně první hororovou operou v jeho historii. Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.

„Kdysi jsem viděl koncert Ozzyho Osbourna, který začínal Carminou Buranou. Pak nastoupil Ozzy a já si říkal, že je škoda, že Carmina nepokračuje. Rozhodl jsem se tedy udělat metalového Orffa. Stejně jako v Carmině Buraně, i ve Vymítačovi bude sborový zpěv, ale prolínaný také growlingem a screamováním,“ říká k rockové opeře Milan Steigerwald.

Jak bývá u divadla zvykem, objevují se v rockové opeře znovu hvězdy tuzemské rockové scény jako Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Žántí, Helena Kubelková a další. Nouze nebude ani o velkou světelnou, akrobatickou a pohybovou show. Diváky dokonce čeká i tanec u tyče v podání Jany Kadeřávkové a mistryně světa v Pole disciplínách Alexandry Kalousové. Režie se opět ujme mistryně fyzického divadla, členka legendárního Teatr Novogo Fronta Irina Andreeva.

Příběh rockové opery je inspirovaný starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamějším kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných příběhů. Mělo tu docházet k pohanským a satanistickým rituálům, měli zde vraždit nemrtví a skrz vyvolávání duchů se tu údajně chtěl jeden voják pomstít milé zemřelého kamaráda.

Dívka totiž stále oplakávala svoji zesnulou lásku a vojáka, který se jí nabízel, odmítala. Muže její lpění na zemřelém tak rozčilovalo a uráželo, že se rozhodl vykonat keltský pohanský rituál, jímž ze záhrobí vyvolal ducha svého přítele a pomocí temných sil nechal nebohé děvče posednout. Dívce nyní může pomoct už jedině Vymítač! Příběhem se nechal inspirovat i Karel Jaromír Erben při tvorbě slavné Svatební košile.

Podívejte se i na další aktuální představení.


Fotografie z rockopery Vymítač:

Fotografie od SOŇA ŠERÁ ze stránek RockOpera Praha.

Napsat komentář