Fotografie z FB DRB

Divadlo Radka Brzobohatého program 2024/2025

Divadlo Radka Brzobohatého

Muzikály v Divadle Radka Brzobohatého:

Činoherní představení v Divadle Radka Brzobohatého:

Divadlo Radka Brzobohatého - DRB - kontaktní údaje a mapa

Historie a součastnost Divadla Radka Brzobohatého - DRB

Divadlo Radka Brzobohatého si během 17 let úspěšného působení dokázalo vytvořit pevné místo na divadelní scéně, a to navzdory husté konkurenci dalších divadel. To jasně dokládá jeho vitalitu a oblíbenost mezi diváky.

V průběhu posledních čtyř let nové vedení, v čele s Romanou Goščíkovou a Lukášem Burianem, staví repertoár na filozofii, kterou lze nazvat jako „Divadlo fenoménů“. Jejich cílem je nabídnout program, který uspokojí jak náročné diváky, tak milovníky muzikálů a těch, kteří hledají především zábavu.

Divadlo se zaměřuje na hry od dramatiků, kteří se výrazně zapsali do divadelní historie nebo tak činí v současnosti. Nepřiklání se jen k originálním divadelním textům (jako Lakomec, Maryša, komedie Řádí jako tajfun či detektivka Parfém v podezření), ale také představuje divadelní adaptace významných filmů a románů (1984, Přelet nad kukaččím hnízdem), dramatizace životů slavných osobností (Freddie – concert show) nebo vlastní autorské hry (Vinetůůů, Tři letušky v posteli). Každý fenomén, ať už z pohledu celosvětového, českého nebo dokonce pražského kontextu, je pro toto divadlo předmětem zájmu.

V rámci páté sezóny divadlo představuje sérii „Přijďte na klasiku!:)“, která přibližuje mladé generaci klasické divadelní kusy, jako jsou Lakomec, Petr a Lucie a Přelet nad kukaččím hnízdem.

Pod vedením Goščíkové a Buriana se divadlu podařilo uvést na scénu českou premiéru broadwayského muzikálu 50 odstínů! a nejnověji také světovou premiéru divadelní adaptace populárního sitcomu AJŤÁCI – The It Crowd.

Divadlo spolupracuje s předními režiséry a autory, jako jsou Petr Svojtka, Jakub Nvota, Jiří Janků, Robert Bellan nebo Karel Janák. Ve významných rolích se objevují jména jako Anna Polívková, Simona Postlerová, Zuzana Kajnarová, Jana Švandová, Valérie Zawadská, Ernesto Čekan, muzikálové hvězdy jako Jan Kříž, Přemysl Pálek či Roman Tomeš, ale také mladé talenty jako Denisa Nesvačilová či Jindřich Žampa.

Divadlo Radka Brzobohatého se neomezilo jen na svou domovskou pražskou scénu. Často hostuje na regionálních scénách a pořádá dopolední představení pro školní publikum po celé České republice.

Napsat komentář