Recenze: Anděl Páně! Jasný hit letošní sezóny!

V pražském Hudebním divadle Karlín měla včera, 26. října, premiéru hudební adaptace milovaného filmu „Anděl Páně„. Tato muzikálová verze, obohacená o působivé melodie, extravagantní choreografie a srdečný humor, nemohla přijít v lepší čas, kdy se diváci touží vrátit k magii živého divadla, původních českých představení ale i zavzpomínat na pohádkovou klasiku.

O příběhu samotném se nebudeme dlouze rozepisovat, tuto pohádkovou klasiku zná zajisté každý, a kdo ne, měl by se podívat minimálně na první díl pohádky Anděl páně. Muzikál totiž vychází právě z prvního dílu oblíbené filmové pohádky.

Muzikál přináší na jeviště známé postavy v novém světle. Marek Lambora jako Uriáš a Ondřej Rychlý jako Petronel jsou neoddělitelným a energickým duem, které ztělesňuje charismatickou dvojici hlavních postav s hřejivou chemií a komickými prvky. O obrovských kvalitách Marka Lambory coby muzikálového herce a zpěváka jsme se přesvědčili již dříve v muzikálech Šakalí léta, či v muzikálu Balada pro banditu. Jeho včerejší působivý výkon pro nás tak nebyl velkým překvapením. Oproti tomu Ondřej Rychlý byl pro nás osvěžujícím překvapením, jeho vokální schopnosti, scénická přítomnost a komediální herectví z něj dělají nezapomenutelnou hvězdu večera.

Muzikál Anděl Páně v Hudebním Divadle Karlín
Fotografie z Facebook profilu HDK

Kristýna Daňhelová v roli Dorotky přináší do příběhu zranitelnost a sílu, která je zásadní pro její postavu, zatímco Roman Tomeš si získává publikum rolí Hraběte a v úvodu i krátkou rolí popového idolu nebes anděla Libertina. Jiří Korn ve dvojroli Boha a Rychtáře, dodává představení vyváženost, zatímco Veronika Khek Kubařová jako Panna Marie oplývá milostí a jemností, která posiluje emotivní hloubku příběhu.

Další velice výraznou rolí byla Klíčnice v podání Anny Fialové, která poměrně nudnou roli z původního filmu dostala na zcela jinou úroveň a svým hereckým podáním z ní udělala jednu z nejvýraznějších postav muzikálu. Její úmyslné přehrávání bylo opravdu skvělé a takřka celou dobu rozesmávalo celé divadlo. Aničko klobouk dolů, skvělá práce!

Onu panu Klíčnici stejně jako ve filmovém zpracování krásně doplňoval pan Správce, tentokrát v podání Petra Vaňka, který má pro podobné role komických padouchů vyloženě nadání. S Aničkou tak tvoří další skvělou komickou dvojici, bez které by to prostě v tomto muzikálu nešlo. O tom, že je Petr talentovaným muzikálovým hercem jsme se již přesvědčili v muzikálu Legenda jménem Holmes, kde ztvárňuje roli profesora Moriartyho a také skvěle.  Mimochodem tento muzikál také pochází z pera Ondřeje Gregora Brzobohatého a do derniéry mu zbývá posledních pár vystoupení. Takže pokud chcete Petra vidět i v jiné roli, doporučujeme muzikál Legenda jménem Holmes.

Muzikál Anděl páně v HDK
Fotografie z Facebook profilu HDK

Kulisy a kostýmy jsou svěží a barevné, s důrazem na detail, což divákům umožňuje ponořit se do času z původní pohádky, ale v moderním hávu. Choreografie je živá a promyšlená, zatímco hudební čísla efektivně podporují emocionální oblouky postav a vyprávění příběhu. Abychom jen nechválili, jedna z úvodních choreografií, kde „Mariášky“ tančí byla z mého pohledu poněkud „zvláštní“. Možná pohyby tanečníků v upnutých kostýmech nebyly konkrétně můj šálek kávy. V tomto se ale s dámským osazením naší redakce rozcházíme.

Muzikál Anděl Páně v Hudebním divadle Karlín je triumfem. Je to přesně ten typ zážitku, který diváci po dlouhých měsících repríz starých muzikálů očekávají, je to oslava talentu, kreativity a co je nejdůležitější, lidského ducha a humoru. Ačkoli lístky na letošní sezónu jsou již vyprodané, důrazně doporučujeme zajistit si místa na představeních v příštím roce. Toto je muzikál, který si nesmíte nechat ujít!

Muzikál Anděl páně v Hudebním divadle Karlín

Premiéry se zúčastnili celkem 3 naše recenzní poradní hlasy a naše celkové hodnocení z toho vychází na úžasných 95 %. Je to dosud nejvyšší hodnocení muzikálu za dobu fungování našeho portálu. Kdo se chce skvěle bavit, nesmí tento muzikál vynechat.

Kompletní obsazení premiéry 26.10.2023:

Uriáš – Marek Lambora
Petronel – Ondřej Rychlý
Dorotka – Kristýna Daňhelová
Hrabě / Libertin – Roman Tomeš
Správce – Petr Vaněk
Klíčnice – Anna Fialová
Bůh / Rychtář – Jiří Korn
Panna Marie – Veronika Khek Kubařová
Ježíšek – Filip Procházka

Company:
Barbora Fialová, Andrea Gabrišová, Denisa Grossová, Dagmar Hladíková, Anna Tomková, Silvia Orfánusová, Kateřina Amálie Rumpíková, Pavlína Brabcová, Dita Dvořáková, Adéla Zejfartová, Jan Franc, Ivo Hrbáč, Mikuláš Matoušek, Keir, Jiří Federhans, Marek Lhotský, Jaromír Špalek, Daniel Makovec, Martin Leška

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 87 Průměrní hodnocení: 4.3]

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. Dita

    Bylo to super! Dokonce vtipnější než původní pohádka a ty pěvecké výkony! Určitě půjdeme začátkem příštího roku ještě jednou 🙂

  2. Stáňa

    Anděl páně – dnešní skvělý silvestrovský zážitek. Nádherná výprava, skvělé hlasové i herecké výkony. Obdivujeme a hodně jsme tleskali. Co celkový dojem trochu kazí, je zbytečné rádobyamerické vystoupení zlatého anděla v úvodu představení. Naštěstí pokračování v duchu „české“ pohádky vše zachránilo.
    Jediné, co lze vytknout, je předimenzované ozvučení některých pasáží muzikálu – někde je hudba tak hlasitá, že není slyšet, co zpívají či říkají jednotlivé postavy a chudákovi divákovi duní hlava – alespoň na balkóně. Z mého pohledu je to škoda, protože to celkové vyznění muzikálu poškozuje.

    Ale jinak – skvělé!!!

Napsat komentář