Divadlo Lucie Bílé program 2024/2025

Divadlo Lucie Bílé

Muzikály v Divadle Lucie Bílé:

Činohra v Divadle Lucie Bílé:

Divadlo Lucie Bílé - kontaktní údaje a mapa

Historie a součastnost Divadla Lucie Bílé

Petr Kratochvíl, zakladatel divadla, který se po roce 1989 vrátil z emigrace v USA, získal v historickém centru Prahy divadelní budovu Palác UNITARIA. Od roku 1993 se stala scénou Černého divadla Ta Fantastika Praha, jehož spolumajitelkou je Lucie Bílá.

Nové černé divadlo se prosadilo jak v České republice, tak i v zahraničí, objevilo se ve třiceti zemích na třech kontinentech. Repertoár divadla obsahuje klasické románové předlohy, jako Don Quijote, Alenka v říši divů, Malý princ, a původní hry Magic Fantazy, Dream, či Zahrada rajských potěšení. Představení jsou nonverbální a srozumitelná pro domácí i zahraniční diváky.

Divadlo Ta Fantastika Praha také potěšilo diváky muzikály, které se setkaly s plným hledištěm. Lucie Bílá si zahrála v některých muzikálech, jako Krysař, Johanka z Arku, Excalibur, Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi a Němcová.

Budoucnost divadla Divadlo Ta Fantastika Praha bylo orientováno hlavně na zahraniční klientelu, ale v době covidové krize se Lucie Bílá rozhodla omezit hostování v Hudebním divadle Karlín a zaměřit se na Divadlo Lucie Bílé, které bude primárně věnováno českým divákům. Divadlo bylo rekonstruováno, aby splňovalo nároky tuzemského diváka. Věnovala se také technickému zázemí a obnově jeviště.

Nový repertoár Divadla Lucie Bílé zahrnuje koncerty Lucie Bílé, hostující divadelní soubory a vlastní muzikály, z nichž první bude Láska je láska. Mezi herce patří Simona Stašová a Petr Nárožný. Kvůli restrikčním opatřením souvisejícím s Covid-19 se ale divák musel spokojit pouze s oznámením, přesunutím a zrušením programu. Po uvolnění karanténních opatření se Divadlo Lucie Bílé postará o plnohodnotné uspokojení diváků. 

Podívejte se i na profily dalších divadel v Praze i mimo ní.

Napsat komentář