Muzikál The Addams Family
Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 5 Průměrní hodnocení: 4]

Autoři muzikálu The Addams Family:

Hudba a texty
Lippa Andrew

Libreto
Brickman Marshall Elice Rick

Překlad a české texty
Novák Adam

Hudební nastudování
Marek Kryštof

Česká premiéra: 6. a 7. listopadu 2014 v Hudebním divadle Karlín

Obnovená premiéra: 5. března 2020  v Hudebním divadle Karlín

Odborný poradce trikové náplně muzikálu
Kunc Jaroslav

Kostýmy
Hanáková Sylva

Scéna
Dvořák Daniel

Režie
Procházka Antonín


Termíny muzikálu The Addams Family v Hudebním divadle Karlín

Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Podívejte se na jiná aktuální představení v Praze.

NÁŠ TIP! Muzikál Beetlejuice v HDK

Hudební divadlo Karlín s hrdostí oznamuje evropskou premiéru muzikálu Beetlejuice, inspirovaného ikonickým filmem Tima Burtona z roku 1988, který přinesl nový směr hororovým fantasy komediím.

Muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín

Obsazení muzikálu The Addams Family

Gomez Addams:
Jaromír Dulava, Jiří Korn

Morticia Addams:
Lucie Bílá

Strýček Fester:
Václav Kopta, Martin Sobotka

Babička Addams:
Pavla Břínková, Hana Seidlová

Lurch:
Miroslav Urbánek, Lukáš Kumpricht

Wednesday Addams:
Veronika Fialová, Ben Ahmed Ines

Pugsley Addams:
Moulis Jan

Alice Beineke:
Barbora Munzarová, Iva Pazderková

Lucas Beineke:
Filip Antonio, Tomáš Löbl

Mal Beineke:
Bronislav Kotiš, Martin Zahálka

Company:
Bábor Ondřej , Hrbáč Ivo , Löbl Tomáš , Nováková Kateřina , Šampalíková Barbora , Číčel Pavel , Bártová Eliška , Hloušková Staníčková Linda , Faltus Petr , Sobotková Barbora , Stojánek Marek , Máša Michal , Novotná Michaela , Fialová Barbora , Šlégrová Kateřina , Hájková Johana , Pencová Štěpánka , Miškovič Eva , Křehlová (Lebedová) Daniela , Štarhová Kristýna , Brandejsová Barbora , Hanušová Veronika , Kolva Alex , Krutská Ivana , Mielniková Gloria , Pilná Zuzana , Procházka Václav , Sochůrková Jana , Šturc Miloslav , Vlasák Vojtěch , Zelníčková Veronika , Sýkorová Dominika

Off stage:
Langoska Athina , Seidl Radek , Březík Jiří , Holub Jaromír , Jindra Lukáš , Novotná Lucie , Beoková Petra , Pytloun František , Zejfartová Adéla , Durczaková Jana , Audolenská Lenka , Hálová Tereza , Ungrová Daniela , Kroftová Daniela , Beneš Jaroslav , Tošnarová Kateřina , Bečvář Vít , Izdný Ondřej


O muzikálu The Addams Family

THE ADDAMS FAMILY je muzikál vhodný pro rodiny, s výbornou hudbou a důvtipným humorem plným satirické nadsázky. Od premiéry v Hudebním divadle Karlín na podzim 2014 až do května 2017 se uskutečnilo téměř 120 repríz této nezapomenutelné zábavy. V roce 2019 se muzikál vrátil v plné síle, ale 16. dubna 2023 vystoupí na jeviště Hudebního divadla Karlín naposledy.

Postavy rodiny Addamsovy vznikly v mysli Charlese Addamse již v roce 1938. Po následujících padesáti letech, až do své smrti, kreslil Charles Addams tyto bizarní postavy do komiksů pro časopis The New Yorker. Addamsova rodina je satirickou karikaturou typické americké rodiny, která se těší černému a děsivému humoru a nerozumí, že zbytek světa jim nerozumí a dokonce je považuje za podivíny a často se jich i bojí.

Rostoucí popularita komiksu v The New Yorker inspirovala další umělce k zpracování těchto neobvyklých postav. V roce 1960 vznikl televizní seriál, ve kterém jednotliví členové rodiny poprvé dostali svá jména, která si udrželi dodnes. Seriál o 64 epizodách byl vysílán v letech 1964 až 1966. O deset let později následoval animovaný seriál, vysílaný v letech 1973 až 1975. V letech 1991 a 1993 byly natočeny dva celovečerní filmy, ‘proložené’ dalším animovaným seriálem v roce 1992.

Poté následovala řada dalších animovaných i hraných filmů, až producenti využili celosvětové popularity postav rodiny Addamsových a vytvořili divadelní muzikál. Libreto napsali Marshall Brickman a Rick Elice, hudbu složil a původní texty napsal Andrew Lippa. Muzikál měl po prvotním uvedení v Chicagu oficiální premiéru v divadle Lunt-Fontanne na Broadwayi 8. dubna 2010, kde do 31. prosince 2011 proběhlo celkem 35 previews a 722 repríz. Už v září téhož roku začalo turné po USA s prvním vystoupením v New Orleans. Turné pokračovalo po celých Spojených státech až dodnes!

Mezi další uvedení muzikálu patří: Sao Paulo a Rio de Janeiro – Brazílie, Norrkӧping – Švédsko, Sydney – Austrálie, Buenos Aires – Argentina, Lima – Peru, Tampere – Finsko.

Původní obsazení na Broadwayi bylo skutečně hvězdné: Nathan Lane, známý především jako Max Bialystock z muzikálu Producenti (který byl také uveden v Hudebním divadle Karlín) a Bebe Neuwirth, původní Velma Kelly z muzikálu Chicago (tento muzikál měli možnost vidět také diváci Hudebního divadla Karlín).

The Addams Family, hrůzostrašná muzikálová komedie, je tedy na scéně Hudebního divadla Karlín naposledy 16. dubna 2023. Nezmeškejte příležitost se přijít podívat na tento skvělý muzikálový zážitek plný satirické nadsázky a nezapomenutelných postav!

Podívejte se i na další představení hraná v Hudebním divadle Karlín.


Fotografie z muzikálu The Addams Family

Fotografie z oficiálních stránek Hudebního divadla Karlín.

Napsat komentář