Divadlo Kalich

Divadlo Kalich

DIVADLO KALICH, jedna z nejvýraznějších a nejnavštěvovanějších pražských scén, zahájilo svůj každodenní provoz  v samotném centru města 1. listopadu roku 1999.  Historické prostory, ve kterých se nachází, se tak po dlouhých desetiletích přiblížily svému původnímu účelu – kdysi se tu totiž hrálo divadlo. Ze zchátralého bývalého skladiště vyrostl bezbariérový moderní komorní  sál s technickým vybavením na prvotřídní evropské úrovni.

Divadlo Kalich otevřel původní český muzikál Hamlet a muzikály stále tvoří oporu programové nabídky divadla. Muzikálová představení jsou ovšem pouze částí žánrově pestrého repertoáru Divadla Kalich. Jeho moderní  dramaturgie staví na ambici nabídnout hodnotný kulturní zážitek pro široké spektrum diváků. Tím je v současné divadelní nabídce Prahy ojedinělé. V jeho programu je zastoupena řada divadelních žánrů. Vedle muzikálů  to jsou činoherní inscenace současných světových i domácích autorů, které uvádí již od samotného začátku svého fungování, taneční představení předních choreografů, koncerty i hry pro děti. Záměrem Divadla Kalich je uvádět české premiéry, tedy seznamovat české publikum s aktuálními novinkami na světových scénách. Svou pozornost přitom směřuje také na mladé publikum, které se svými inscenacemi  snaží nejen bavit, ale také vzdělávat.

Dalším  výrazným prvkem repertoáru Divadla Kalich je důraz na mezinárodní spolupráci. Do tvůrčích týmů svých inscenací divadlo zve nejen českou špičku, ale také přední umělce z dalších zemí, stejně jako dává prostor mladým talentovaným hercům i tvůrcům, kteří jinak těžko hledají příležitost k uplatnění.

Divadlo Kalich se často  zapojuje do řady charitativních aktivit. Úzce spolupracovalo s nadací VIZE 97, s projektem Dětský domov Cup ale i s dalšími organizacemi či nemocnicemi a ústavy. Divadlo se rovněž stalo vyhledávaným centrem společenských událostí, natáčení televizních či rozhlasových pořadů.

Divadlo Kalich výrazně obohatilo kulturní nabídku Prahy. Jeho hlavním cílem, s nímž vstupuje do dalších sezón, je přicházet s umělecky přínosnými inscenacemi předních českých i zahraničních tvůrců, za nimiž i nadále budou přijíždět diváci z celé republiky.

Pravidelně obhajuje post nejnavštěvovanější soukromé divadelní scény u nás. Získalo také prestižní Cenu Thálie v podobě sošky pro Jana Kříže za roli Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda.

 

MICHAL KOCOUREK, ředitel Divadla Kalich a producent, předseda představenstva Hamlet Production, a.s.

Divadelní a televizní producent, herec a autor je odborníky řazen mezi nejvlivnější osobnosti české kulturní scény. Patřil k nejobsazovanějším dětským hercům, má na svém kontě více než 70 divadelních či filmových rolí. Absolvoval Státní konzervatoř v Praze. V roce 1986 založil své první divadlo a po roce 1989 si vybudoval stálou scénu v divadélku Albatros, poté inicioval vznik Divadla v Celetné a v roce 1991 otevřel Divadlo v Rytířské, kde dodnes působí jeho soubor All Colours Theatre (Barevné divadlo), jenž odehrál více jak 8000 představení a  na jehož činnosti se podílí i autorsky. V roce 1993 spoluzaložil koncertní agenturu Interkoncerts. Čtvrtým divadlem, jež v Praze vybudoval, je Divadlo Kalich. Na této scéně vyprodukoval vedle úspěšných muzikálů také řadu činoher nebo koncertů, na nichž spolupracuje s předními osobnostmi všech kulturních žánrů. Posledním divadelním stánkem, jenž v Praze otevřel, je Divadlo Palace na Václavském náměstí. Svou producentskou činností už před lety přesáhl hranice republiky, stal se respektovaným partnerem pro zahraniční producenty. Jeho představení se s velkými ohlasy hrají v jihokorejském Soulu, japonském Tokiu, čínské Šanghaji,  v Evropě i Americe, často vyrážejí na mezinárodní turné (založil divadelní scénu i v Buenos Aires). Působí rovněž jako producent hudebních nahrávek, velkých koncertních turné (Daniel Landa, Štefan Margita…) a dalších kulturních akcí.

V divadle Kalich se aktuálně hrají tyto muzikály:

v_1988

Atlantida

Muzikál Atlantida

v_1428

Johanka z Arku

Muzikál Johanka z Arku

v_2257

Krysař

Muzikál Krysař

v_1547

Mauglí

Muzikál Mauglí

v_1105

Osmý světadíl

Muzikál Osmý světadíl

v_1341

Pomáda

Muzikál Pomáda

v_1400

Robin Hood

Muzikál Robin Hood

v_2146

Srdcový král

Muzikál Srdcový král

v_1876

Tajemství

Muzikál Tajemství

vlasyS

Vlasy

Muzikál Vlasy

vnv

Voda nad vodou

Muzikál Voda nad vodou