Fotografie z FB RockOpera Praha

RockOpera praha program 2024/2025

RockOpera Praha

RockOpera Praha - kontaktní údaje a mapa

Historie a součastnost Rockopera Praha

Na české hudební scéně se RockOpera Praha již více než deset let zabývá adaptací nemrtvých příběhů z pera klasických literárních mistrů. 

Jejími stěžejními prvky jsou expresivní hudba, interpretovaná živou kapelou, silné rockové hlasy, ohnivá show a úchvatné výkony akrobatů a herců fyzického divadla.

ŽIVÁ HUDBA NA POHLED! Kapela RockOpery Praha je na jevišti po celou dobu představení. Skupinu tvoří renomovaní hudebníci, známí i z jiných uznávaných českých kapel. 

Mezi ně patří Richard Scheufler st. (baskytara; Pražský výběr II, Krucipüsk, sólo), Martin Ivan (baskytara; Leaders Kamila Střihavky aj.), Richard Scheufler jr. (bicí; Walda Gang aj.), Jan Peš (kytara) a Martin Hollandr (kytara). 

Občas se k nim připojí i bývalý člen irské filharmonie Roger Moffatt (tympány, perkuse) nebo Miloslav Kočí (didgeridoo, perkuse). Kapelníkem a klávesistou skupiny je skladatel a zakladatel divadla, Milan Steigerwald.

EXCELENTNÍ ZPĚVÁCI Mezi členy RockOpery Praha patří mimo jiné Honza Toužimský (Arakain), Kamil Střihavka, Eva Urbanová, Viktor Dyk (Waw), Pavla Forest, Jiří Zonyga, Žántí (Matahari), Daniela Gildenlöw Langrová, 

Helena Kubelková (Rheia), Miroslava Časarová, Petr Opava (Jagabab), RAVEN (Nasycen), Honza Tláskal (Narttu), Beego, Petr Kutheil a další. 

RockOpera Praha spojuje zkušené umělce se zářícími mladými talentem, kteří většinou vycházejí z řad studentů Rockové akademie.

DECH BEROUCÍ A STYLOVÁ SHOW Show je plná ohně, světel, pohybu a akrobacie, a to vše za přispění špičkových odborníků. Fyzické divadlo je pod taktovkou světově uznávané choreografky Iriny Andreevy (TEATR NOVOGO FRONTA). 

Vzdušné akrobacie, ohnivá show, pole dance, obří loutky a další se mísí se stylovou výtvarnou koncepcí kostýmů, scény a líčení.

UNIKÁTNÍ DÍLA ČESKÝCH AUTORŮ Tvořiteli RockOpery Praha jsou skladatel Milan Steigerwald a libretistka Pavla Forest, oba jsou vysoce uznávanými umělci s bohatou fantazií, širokým vzděláním, množstvím zkušeností a pestrou hudební historií (např. King Size). 

RockOpera Praha, kterou založili, se věnuje výhradně jejich adaptacím. Vybraná témata jejich oper jsou vždy nadčasová.

Podívejte se i na další hudební divadla.

Napsat komentář