Site icon Pražské muzikály

Tarzan

Jak hodnotíte toto představení?

Tarzan
8.16 1 10 43
0 / 10 Celkové hodnocení: 8.16

 

Režie:
Libor Vaculík

Producent:
Michal Mückstein

Dirigent:
Dalibor Kapras

Choreografie:
Ivana Hannichová

Rigger:
Jan Kohout

Pěvecké nastudování:
Alena Průchová

Kostýmy:
Roman Šolc

Scéna, projekce:
Petr Hloušek

Překlad scénáře:
Martin Fahrner

Texty písní:
Pavel Cmíral

Premiéra 3. října 2019 v Divadle Hybernia

Herecké obsazení

Kala:
Dita Hořínková, Michaela Gemrotová

Kerchak:
Josef Vojtek, Marian Vojtko, Ernesto Čekan

Terk:
Ladislav Korbel, Martin Šemík, Vojtěch Drahokoupil

Tarzan:
David Gránský, Peter Pecha, Vojtěch Drahokoupil, Robert Urban

Jane:
Petra Vojtková (Vraspírová), Ivana Korolová

Porter:
Jaromír Dulava, Tomáš Trapl

Clayton:
Ernesto Čekan, Rudolf Kubík

Leopard + Snipes:
Tomáš Smička, Alexej Kolva, Vladimír Hub

A další akrobaté a taneční company.

Video ukázky:

Termíny muzikálu

Tarzan

Datum představení Začátek představení Název muzikálu Volná místa Nákup vstupenek

 

V čem je Tarzan v Divadle Hybernia unikátní?

Kombinuje jeden z nejznámějších dobrodružných a milostných příběhů ve výpravné produkci Walta Disneyho, se slavnými hity Philla Colinse, multimediální projekcí, živým orchestrem a náročnými akrobatickými prvky alá Cirque du Solei.

Režisér Libor Vaculík se po mnoha úspěšných muzikálech zaměří na broadwayskou špičku. Scénograf Petr Hloušek promění Divadlo Hybernia v džungli, atmosféru kostýmně podpoří Roman Šolc a za pomoci choreograficko-akrobatického tandemu Ivany Hannichové a Jana Kohouta se v jedinečné a specifické řeči muzikálu ocitne divák uprostřed skutečné džungle. Dirigentem třináctičlenného orchestru bude Libor Kapras.

O MUZIKÁLU:

Muzikál Tarzan

  • Jeden z nejslavnějších dobrodružných a milostných románů světa a jeden z nejúspěšnějších světových muzikálů v Divadle Hybernia.
  • Muzikál TARZAN se světovými hity Phila Collinse, který byl za skladbu You will be my heart nominován na cenu Grammy a píseň získala Zlatý globus a Oscara.
  • Muzikál vznikl pro filmové studio Walt Disney a pro divadlo Broadway. Dále byl
  • úspěšně uváděn na dalších scénách v Anglii, Německu, Nizozemsku, USA, Švédsku.
  • Tarzan je nejzpracovávanější knižní, televizní a filmovou postavou

Anotace:

Příběh líčí osudy potomka mladého anglického páru, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice a který se brzy díky své síle a důvtipu stane nejmocnějším tvorem džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk a jeho prozření je umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane. Na romantiku ovšem zatím moc času nezbývá. Zlotřilý průvodce expedice Clayton hodlá uskutečnit svůj ďábelský plán, chce gorily zbavit svobody. Vrátí se Tarzan pod vlivem lásky do civilizace s mladou Američankou Jane a změní se v gentlemana? Pro kterou rodinu se rozhodne?

Autoři:

Daniel Henry Hwang se inspiroval knihou Edgara Rice Borroughse, z roku 1912, Tarzan – král džungle. Příběh o chlapci vychovávaného zvířaty sahá až do mytologie a sám
E. R. Borroughs jej spatřuje i v příběhu Romula a Rema.

Phil Collins – použil písně z animovaného filmu a připsal devět nových. Za skladbu You will be my heart byl nominován na cenu Grammy a získal Zlatý globus a Oscara.

V roce, kdy bude mít Tarzan v Divadle Hybernia premiéru, se uskutečnil také koncert Phila Collinse v České republice. Pokud se na něj nedostanete, můžete si jeho hudbu poslechnout v Divadle Hybernias živým orchestrem.

Historie příběhu:

Tarzan je po Draculovi druhou nejzpracovávanější filmovou postavou. Muzikál vznikl na základě knihy E. R. Borroughse, původně pro filmové studio Disney v roce 1999, následně jako muzikál pro divadlo Broadway. Příběh o chlapci, který je vychován lidoopy a musí se rozhodnout do kterého ze dvou světů patří, se stal inspirací pro desítky knih a filmů. Roli Tarzana ve filmových zpracováních hrála dvacítka herců. Nejslavnější představitelé:
Lex Barker, Christopher Lambert, Johnny Weismüller a naposledy před 3.lety Alexander Skarsgård.

Realizační tým:

Režisér Libor Vaculík se po mnoha úspěšných muzikálech zaměří na broadwayskou špičku. Scénograf Petr Hloušek promění Divadlo Hybernia v džungli, atmosféru kostýmně podpoří Roman Šolc a za pomoci choreograficko-akrobatického tandemu Ivany Hannichové a Jana Kohouta (kteří budou čerpat ze zkušeností z Cirque de Soleil a La Putyky) se v jedinečné a specifické řeči muzikálu ocitne divák uprostřed skutečné džungle. Dirigentem třináctičlenného orchestru bude Libor Kapras.

Muzikál Tarzan s písněmi Phila Collinse je nejočekávanější muzikálovou událostí nadcházející sezóny. Muzikál přichází do Prahy díky osobní iniciativě a podpoře Milana Fila, majitele investiční skupiny Eco-Investment, jejíž součástí je i divadlo Hybernia.

Exit mobile version