Muzikál Pět let zpět
Archiv Archivní tvůrčí tým
Termíny muzikálu Pět let zpět v NDM Ostrava
Tento muzikál není aktuální, nebo nejsou vstupenky na tento muzikál již dostupné. Podívejte se na ostatní představení v Ostravě.
Muzikál Ples upírů se vrací
V září 2025 se na prkna GOJA MUSIC HALL vrátil jeden z pražských nejoblíbenějších muzikálů posledního desetiletí, konkrétně muzikál Ples upírů. Podívejte se na jeho nové obsazení a nové termíny pro rok 2025/2026. Na premiéře nechyběla naše redakce, která tuto obnovenou premiéru ohodnotila na neuvěřitelných 95 %.
VÍCE O MUZIKÁLU
Obsazení představení
Archiv Archivní obsazení
Video ukázka z muzikálu Pět let zpět v NDM Ostrava
O muzikálu Pět let zpět v NDM Ostrava
Muzikál Pět let zpět se představuje v Národním Divadle Moravskoslezském v Ostravě. Láska a romantické vzplanutí tvoří nejžádanější ingredienci muzikálových příběhů. Muzikál „The Last Five Years“ však představuje tuto tématiku z odlišné perspektivy.
Komorní příběh o lásce a zkušenostech z partnerského soužití je vyprávěn skrze oči Jamieho, spisovatele, a Cathy, herečky – dva typické Newyorčany, kteří právě prochází rozpadem svého prvního manželství. Každý z nich se snaží najít tu pravou lásku, avšak v městě, kde kariéra představuje absolutní prioritu a soukromí je odsunuto na druhou kolej, se to jeví jako téměř nemožné.
Světová premiéra muzikálu „The Last Five Years“ se konala v roce 2001 v Chicagu a o rok později se představil na jedné z off-Broadwayských scén. V roce 2006 ho uvedla renomovaná londýnská scéna Menier Chocolate Factory. Jason Robert Brown, skladatel muzikálu, do díla vtiskl své osobní zkušenosti a celý muzikál je vyprávěn v originální struktuře monologických flashbacků, kde momenty štěstí střídá analýza partnerské krize.
Jason Robert Brown patří v našem prostředí k méně známým, ale v zahraničí velmi oblíbeným divadelním tvůrcům, pro něž není experimentování v oblasti muzikálu cizí.
Podívejte se i na další aktuální představí v Praze nebo v Ostravě.
scéna:
Divadlo „12“
premiéra:
26.9.2019
délka představení:
80 min
doporučený věk:
Bez věkového omezení
Fotografie z muzikálu Pět let zpět v NDM Ostrava
Fotografie od Martin Popelář z oficiálních stránek NDM.











