Národní divadlo program 2024/2025

Vyberte si z široké nabídky všech představení, která se hrají v historické budově Národního divadla (Zlatá kaplička). V našem kalendáři předsavení naleznete činoherní představení, operu i balet.

Národní divadlo

Činoherní představení v Národním divadle

Opera v Národním divadle

Balet v Národním divadle

Kontaktní údaje a mapa

Národní divadlo v Praze představuje symbol české národní identity a kulturního dědictví. Tento architektonický skvost, jenž se pyšní zlatou kupolí a nachází se na břehu řeky Vltavy, je středobodem českého divadelního umění. Od svého otevření v roce 1881 se divadlo stalo důležitým místem pro prezentaci české opery, baletu a divadelního umění, hostící mnohé z největších uměleckých talentů země. Jeho bohatá historie a neoklasicistní architektura, zdobená díly předních českých malířů a sochařů, vytvářejí jedinečné prostředí pro umělecké vystoupení.

Národní divadlo je nejen místem, kde se oživují klasická díla, ale také platformou pro nové a inovativní projekty, které odrážejí současné společenské otázky a trendy. Navštívit toto místo znamená prožít nezapomenutelný kulturní zážitek, který spojuje nádhernou vizuální podívanou s hlubokým uměleckým prožitkem.

Podívejte se i na program Stavovského divadla, Nové scény Národního divadla, nebo Státní opery.

Za naši redakci doporučujeme navštívit aktuálně velice oblíbené činoherní představení Kytice, které je vytvořeno na motivy stejnojmenného díla Karla Jaromíra Erbena.

Napsat komentář