Recenze: Zpívání v dešti – nesmrtelná melodie minulosti znovu ožívá

„Zpívání v dešti“ není jen muzikál. Je to magický průchod časem, kdy filmový průmysl procházel jednou z největších proměn své historie. Příběh zasazený do roku 1927, představuje přechod z éry němých filmů do nové éry filmů zvukových. A právě zde se setkáváme s hlavními postavami – Donem Lockwoodem, kterého hraje zkušený muzikálový herec Jan Kříž a Linou Lamontovou v podání Kateřiny Bohatové.

Zatímco Don s přechodem do nové éry zvukového filmu nemá sebemenší problémy, Lina se potýká s problémem svého vysokého až pisklavého hlasu. Když vstoupí na scénu ostřílený herec Jan Révai v roli Cosmo Browna a neodolatelná Marie Křížová jako Kathy Seldenová, děj nabírá na obrátkách. Napětí, smích, romantika a samozřejmě nepřekonatelná taneční čísla a stepování nás provází od začátku až do konce.

Tento muzikál má zvláštní místo v historii umění, zejména díky filmové verzi z roku 1952, v níž píseň „Zpívání v dešti“ naplnila srdce diváků po celém světě radostí a nostalgií. Po úspěchu filmové verze, scénická adaptace muzikálu poprvé zazněla v Gershwin Theater na Broadwayi v roce 1985, a odtud se rozletěla do divadel celého světa.

Fotografie v článku pocházejí z ColosseumTicket.cz

I v České republice má „Zpívání v dešti“ svou vlastní bohatou historii. Po premiéře v Ostravě v roce 1999, byla tato hra uvedena i v dalších českých městech, včetně úspěšné inscenace v Liberci pod vedením Oldřicha Kříže, která oslňovala diváky až do roku 2015. A právě tato verze se opět pod vedením Oldřicha Kříže nyní objevila v pražském Divadle Hybernia, kde znovu ožívá a možná v lepší formě, než kdy dřív.

Jan Kříž, v roli Dona Lockwooda, je vskutku multifunkční talent. Jeho herecký výkon je sebejistý, ale jeho pěvecké a taneční schopnosti jsou absolutně oslnivé. Křížovy scény, zejména ty s pěveckými čísly, jsou nejen zábavné, ale také technicky náročné, což potvrzuje jeho pozici jako jednoho z našich předních muzikálových herců dnešní doby.

Jan Révai jako Cosmo Brown přináší do muzikálu jiskru a humor. Jeho energická taneční čísla, zejména stepování, a pěvecký talent jsou něčím, co diváky opravdu zaujme. Jeho herecká chemie na jevišti s Janem Křížem je očividná a oba vytvářejí duo, které je radost sledovat.

Fotografie v článku pocházejí z ColosseumTicket.cz

Kateřina Bohatová v roli Liny Lamontové předvádí perfektní směs komedie a tragédie. Její hlasové zkreslení je k smíchu a současně trošku smutné, což ukazuje na její schopnost jako herečky. O tom, že je to skvělá herečka nás již dříve přesvědčila například v muzikálu Srdcový Král v Divadle Kalich.

Marie Křížová, která hraje Kathy Seldenovou, skvěle doplňuje hlavní postavy muzikálu. Její pěvecký rozsah a jemnost v hereckém projevu ji činí ideální volbou pro tuto roli.

Fotografie v článku pocházejí z ColosseumTicket.cz

A nakonec, ale rozhodně ne nejméně, Oldřich Kříž jako Roscoe Dexter dokazuje své pěvecké nadání a nezapře v sobě operního zpěváka. Celkově je hezké sledovat, jak muzikál Zpívání v dešti je tak trochu „rodinný podnik Křížů

Zpívání v dešti v Divadle Hybernia není jen oživením klasického muzikálu, ale také oslavou nadaných herců, kteří tento muzikál dělají nezapomenutelným. Vřele doporučuji, abyste si tento muzikál nenechali ujít!

Celkové hodnocení představení za naši redakci je krásných 80 %

Další 3 reprízy tohoto muzikálu nás čekají již v Říjnu 2023, tak neváhejte, ještě jsou dostupné vstupenky.

Fotografie v článku pocházejí z ColosseumTicket.cz

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 3 Průměrní hodnocení: 1]

Napsat komentář