Historie a součastnost divadla - 2024/2025

Studio DVA je nezávislé divadlo a umělecká společnost, která byla založena v roce 2000. Zaměřuje se hlavně na produkci vlastních divadelních projektů a uvádění těchto představení po celé České republice a Slovensku.

Od roku 2004 pořádá populární divadelní festival Metropolitní léto hereckých osobností, který se koná na Letní scéně Vyšehrad. V roce 2018 byly přidány dvě venkovní scény mimo Prahu – Letní scéna Vítězná poblíž Dvora Králové nad Labem a scéna na nádvoří středověké Tvrze Divice na Lounsku. V létě 2021 byla otevřena další pražská scéna – Letní scéna Výstaviště Holešovice.

Dne 18. září 2013 bylo otevřeno nové divadlo Studio DVA v Paláci Fénix na Václavském náměstí. Diváci zde mohou sledovat představení s českými i slovenskými herci, činohru, muzikály a výjimečné hudební projekty.

V říjnu 2018 byla otevřena Malá scéna divadla Studio DVA v ulici Na Perštýně 6. V exkluzivním prostoru pro 200 diváků se uvádějí oblíbená představení z divadla v pasáži Paláce Fénix, hostující představení ze Slovenska a Brna, a nové tituly, které rozšiřují repertoár divadla.

Divadlo studioDVA spolupracuje s brněnským Divadlem Bolka Polívky a bratislavským Štúdiem L+S, které zde mají svou stálou pražskou scénu.

Divadlo StudioDVA se nachází v budově Paláce Fénix na Václavském náměstí, která je významnou stavbou s cennou architekturou. Hlavními architekty současné podoby paláce jsou Josef Gočár a Bedřich Ehrmann, kteří společně vytvořili reprezentativní příklad funkcionalismu v Čechách. Díky své architektonické hodnotě je Palác Fénix zařazen mezi státní nemovité památky.

Divadlo sídlí ve velkorysých prostorách bývalého premiérového kina, které zahájilo provoz 18. září 1929 a promítalo až do nedávné doby. Divadelní představení se zde konala již v

  1. letech 20. století. V roce 2003 byl prostor přizpůsoben i pro divadelní účely.

Divadelní společnost Studio DVA tomuto jedinečnému prostoru dala nový vzhled. Jeviště bylo upraveno, hlediště osazeno novými pohodlnými sedačkami, v sále i foyer byly položeny nové podlahové krytiny, a scéna byla vybavena moderním zvukovým a světelným zařízením. 

Divadlo bylo slavnostně otevřeno 18. září 2013, tedy 84 let po zahájení provozu budovy. Celková kapacita divadla činí 610 míst. Oficiální stránky divadla.

Muzikály v divadle Studio DVA

Divadlo Studio DVA - kontaktní údaje a mapa

Napsat komentář