Hit muzikál Mýdlový princ táhne diváky

Po půlročních divadelních „prázdninách“ se divákům otevřelo divadlo Broadway a novou sezónu zahájilo svým nejúspěšnějším titulem. Hit muzikál Mýdlový princ táhne diváky už šestým rokem a představení jsou vyprodaná. Nejinak tomu bylo i první zářijovou sobotu. I přes přísná hygienická opatření diváci Broadwayské divadlo zaplnili, z nařízení nosit roušky nic moc nedělali a skvěle se bavili. Nutno uznat, že divadlo má anti-covid opatření zvládnutá perfektně.

Jakkoliv je Mýdlový princ vtipný, rozverný a plný nejrůznějších improvizovaných momentů, první „pokaranténní“ představení překonalo veškerá očekávání. Herci si hraní užívali naplno, snad i odpočatí po půlroční pauze, podávali skvělé pěvecké i herecké výkony.

V hlavní roli Martina Marka jsme měli konečně štěstí na Martina Písaříka, který své řemeslo velice dobře ovládá. Jednoznačně nejlépe ze všech hlavních představitelů nejlépe zpívá, což se v hudebním představení cení. Ivana Jirešová v roli Zuzany Adamové vás zaujme především herectvím. V tom je opravdu skvělá. Je energická, vtipná a má velmi příjemný hlas, který i z mikroportu zní jemně a přitom zřetelně. Pěveckou bombou byla Andrea Holá v roli Andey Lipinské a naprosto multitalentovaní jsou chlapci z company, kteří prostě umí všechno, co je k muzikálovému divadlu zapotřebí. S představitelem Ondry Skýpaly, Mírou Noskem, se postarali o nejzábavnější momenty představení.  Tanečníkem večera byl bezpochyby Braňo Polák. V přestavení dále hráli Vlasta Peterková, Malvína Pachlová, Luděk Nešleha, Bronislav Kotiš, Michal Kavalčík nebo dětská hvězda divadla Broadway Filip Vlastník. S jeho divadelní sestrou Ines Ben Ahmed v rolích Michaela a Kláry sice maličko povyrostli, ale z jejich výkonů je naprosto jasné, že divadlo Broadway má do budoucna o profesionální muzikálové herce postaráno.

Dvou a půl hodinové představení v divadle je za běžných okolností fantastický zážitek a zejména jedná-li se o takhle nabité a zábavné představení jakým je Mýdlový princ. Díky epidemiologické situaci, kdy je povinnost nosit ve vnitřních prostorách roušky, se diváci lehce zapotí (v případě Mýdlového prince opravdu bránice dostává neustále zabrat), ale to je asi tak jediné, čím rouška diváka nějak limituje. Jaký je však asi pohled herců na jakési maskované tvory v hledišti? Smích je lehce tlumený a usměv není vidět. Musí to být pro ně vlastně dost těžké. Ale šli do toho na plné pecky a za to všem patří velký dík.

Lucie Krásová

Název představení Datum Čas Volných míst Vstupenky
Zapomeňte na Shakespeara! 24.05.2024 19:00 0
Zapomeňte na Shakespeara! 25.05.2024 14:00 302
Zapomeňte na Shakespeara! 25.05.2024 18:00 356
Zapomeňte na Shakespeara! 08.06.2024 14:00 411
Zapomeňte na Shakespeara! 08.06.2024 18:00 410

[SLGF id=28962]

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]