Site icon Pražské muzikály

NE/NORMÁLNÍ

Jak hodnotíte toto představení?

NE/NORMÁLNÍ
9.75 1 10 4
0 / 10 Celkové hodnocení: 9.75

Režie:
Martin Vokoun

Dramaturgie:
Ondřej Doubrava

Libreto a texty:
Brian Yorkey

Hudba:
Tom Kitt

Překlad:
Zuzana Čtveráčková

Scéna a kostýmy:
Aleš Valášek

Hudební a pěvecké nastudování:
Kristina Brachtlová

Pohybová spolupráce:
Kateřina Viktorka Steinerová

Produkce:
art4rent, z. s.
(Markéta Schröcková, Tomáš Vaněk a Michaela Jankulárová)

Herecké obsazení muzikálu NE/NORMÁLNÍ:

Diana
Daniela Šinkorová

Dan
Zbyněk Fric

Gabe
Štěpán Komárek

Natalie
Kateřina Herčíková

Dr. Fine / Dr. Madden
Tomáš Vaněk

Henry
Štěpán Klouček

Již 29. listopadu uvede spolek art4rent, z. s. ve spolupráci s MTI Europe a pražským Divadlem Na Prádle broadwayský muzikálový hit oceněný Pulitzerovou cenou za drama a třemi cenami Tony  – Ne/Normální (Next To Normal) autorů Briana Yorkeyho (libreto) a Toma Kitta (hudba). V překladu Zuzany Čtveráčkové a režii Martina Vokouna bude mít toto dílo v Praze svou českou premiéru. V hlavních rolích se představí Daniela Šinkorová, Zbyněk Fric, Štěpán Komárek, Kateřina Herčíková, Tomáš Vaněk a Štěpán Klouček.

Moderní poprockový muzikál zobrazuje příběh obyčejné rodiny, která se kromě běžných starostí potýká s vážnou duševní nemocí matky. Bipolární afektivní porucha, značně ovlivňuje celou domácnost i životy její členů. Dílo také nabízí otázky příměstského života, lidských ztrát, etiky v moderní psychiatrii a užívaní léků.

Na to, že trpět bipolární afektivní poruchou či jiným duševním onemocněním neznamená být nenormální se bude spolek art4rent, z.s. ve spolupráci s českými organizacemi zabývajícími se duševním zdravím snažit upozornit v rámci tolerantní osvětové kampaně #jsemnenormalni!?, která poběží současně s uváděním muzikálu. Kampaň si klade za cíl rozšířit povědomí o bipolární afektivní poruše a poukázat na důležitost komunikace na téma duševního zdraví a pomoc tak nabourat stigmata související s psychickými problémy.

Představení bude uváděno se živou kapelou a je též opatřeno anglickými titulky.
Vstupenky v prodeji na www.nenormalnimuzikal.cz/vstupenky

Ukázka z broadwayské verze muzikálu

Exit mobile version