Muzikál: Bláznivá svatba aneb Slaměný klobouk

Komedie Slaměný klobouk, která diváky baví více než 100 let, přichází v novém zpracování od Divadla Lucie Bílé pod názvem Bláznivá svatba aneb Slaměný klobouk. Toto nové zpracování obsahuje nové písně a upravený text inspirovaný dílem Eugéna Labiche, který napsal a zrežíroval Václav Knop.

Bláznivá svatba aneb Slaměný klobouk

Václav Knop je velkým obdivovatelem veseloher, situačních komedií a grotesek, a proto se rozhodl inspirovat díly mistrů jako Labiche, Feydeau a dalších. Nová inscenace představuje atmosféru Belle Époque, éry plné fantazie, pestrobarevné módy a veselých melodií.

Příběh se točí kolem zápletky, kdy kůň náhodou sní klobouk, což vyvolá řadu nedorozumění a komických situací před svatbou hlavního hrdiny Fadinarda. Filmovou verzi natočil Oldřich Lipský v roce 1971 a dodnes patří mezi oblíbené díky výkonům Ivy Janžurové, Vladimíra Menšíka, Miloše Kopeckého a Květy Fialové.

Nová divadelní adaptace zahrnuje nádherné kostýmy od Josefa Jelínka a písně a kuplety od hudebníka Vladimíra Kučery – Ravena. Lucie Bílá dala inscenaci příležitost na své vlastní scéně a věří, že diváci si zamilují novou verzi stejně jako legendární film.

Kompletní obsazení Slaměného klobouku:

Fadinard: Peter Pecha, Miroslav Hrabě
Emil: Pavel Vítek, Petr Šudoma
Nonancourt: Marian Roden
Felix: Bronislav Kotiš, Lukáš Kunst
Helenka: Ivana Korolová, Lucie Černíková
Bobin: Tomáš Smička, Michal Kern
Vezinet: Karel Zima, Václav Upír Krejčí
Annais: Dáša Zázvůrková,  Kateřina Pechová
Beauperthuis: Rudolf Kubík, Václav Knop
Klára: Marie Křížová, Markéta Schimmerová Procházková
Tardiveau: Miloslav Mejzlík, Roman Štolpa
Blanch Champigni: Vlasta Peterková, Jitka Sedláčková

Tvůrčí tým:

Režie a scénář na motivy Eugéna Labiche: Václav Knop Hudba a texty písní: Vladimír Kučera – Raven Kostýmy: Josef Jelínek Scéna: Jaromír Vlček Výkonný producent: Janis Sidovský

Bláznivá svatba aneb Slaměný klobouk

Premiéra proběhla 12. dubna 2023 v Divadle Lucie Bílé. Vstupenky a více aktuálních informací o muzikálu naleznete na https://www.slamenyklobouk.cz/ nebo na stránkách Divadla Lucie Bílé.

 

Jak hodnotíte toto představení?
[Počet hodnocení: 0 Průměrní hodnocení: 0]