Andrea Holá
Zdroj fotografie: Wikipedia

Andrea Holá, narozena 2. srpna 1996 v Městci Králové, je známá česká muzikálová talentovaná herečka a zpěvačka. Její výrazný hudební debut přišel v roce 2014, kdy v soutěži Hlas Česko Slovenska obsadila čtvrté místo pod taktovkou trenérek Dary Rolins a Marty Jandové.

Její herecká kariéra dostala impulz, když jí režisér Radek Balaš obsadil do role v muzikálu Antoinetta, královna Francie. Tato úspěšná spolupráce vedla k dalším angažmá, například v oblíbeném muzikálu Mýdlový princ s více než 300 reprízami a ve známém muzikálu Trhák, inspirovaném filmem Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka.

Mezi další významné role patří její účinkování v muzikálu Mefisto, který měl úspěch na divadelním festivalu v jihokorejském Daegu, a v hlavní roli muzikálu Sestra v akci po boku Lucie Bílé. Hudbě zůstává věrná, což dokládá i spoluprací s Petrem Ryšavým na titulní písní k anime seriálu Pokémon.

V roce 2019 přišla s debutovým singlem „Give Me A Hint“ od Františka Valeny a zúčastnila se národního kola Eurovision Song. V Divadle Hybernia ztvárnila roli Lettie Lutz ve výpravné show The Greatest Show inspirované filmem Největší showman. Aktuálně je možné ji vidět na prknech Divadla Studio Dva a Divadle bez zábradlí.

Kde hraje nebo hrála?

Muzikál Starci na chmelu v divadle Studio Dva v Praze

Muzikál Funny girl v divadle Studio Dva v Praze

Muzikál Cikáni jdou do nebeDivadle bez Zábradlí v Praze

Muzikál Troja v Divadle Broadway v Praze

Muzikál TrhákDivadle Broadway v Praze

Muzikál Mýdlový princ v Divadle Broadway v Praze

Muzikál MefistoDivadle Hybernia v Praze

Muzikál Sestra v akciHudebním divadle Karlín

Napsat komentář